Lokal Mount Blanc w Galerii Krakowskiej

Mount Blanc sp. z o.o. to właściciel sieci pijalni czekolady. Obecnie firma posiada około 10 lokali, które znajdują się w większości w centrach i galeriach handlowych na terenie całego kraju. W planach spółki jest rozwój sieci kawiarni i czekoladziarni. Wkrótce firma otworzy sześć nowych lokali.

Na liście planowanych otwarć są: Mount Blanc w Poznań City Center w Poznaniu, Galerii Słonecznej w Radomiu, CH Europa Centralna w Gliwicach, Galerii Katowickiej w Katowicach, CH Wzgórze w Gdyni, a także przy ulicy handlowej w Świnoujściu.

Firma Mount Blanc zgodnie ze swoją strategią zakłada dalszy rozwój sieci głównie w oparciu o otwieranie lokali franczyzowych. System franczyzowy Mount Blanc Top Belgian Chocolates opiera się przede wszystkim na ciągłym wsparciu franczyzobiorcy przez centralę sieci od momentu podjęcia współpracy, poprzez cały proces inwestycyjny oraz stałą opiekę w czasie prowadzenia Pijalni Czekolady i Kawy Mount Blanc.

Pakiet franczyzowy zapewnia m.in. korzystanie z opatentowanego znaku towarowego Mount Blanc oraz pełnego know-how firmy, pomoc przy wyborze lub pozyskaniu odpowiedniej lokalizacji sklepu oraz negocjacjach umów najmu, a także wsparciu w wykonaniu aranżacji Pijalni Czekolady i Kawy Mount Blanc.

Firma powstała w kwietniu 2005 roku. Głównym profilem działalności firmy jest prowadzenie Pijalni Czekolady i Kawy Mount Blanc. Oferuje szeroki wachlarz czekolad i kaw, w różnych smakach, na ciepło oraz na zimno, dodatkowo desery lodowe oraz napoje. Znacząca większość asortymentu, to oryginalne, belgijskie produkty i półprodukty z których sporządzane są desery.
W każdym z punktów można wybierać spośród ponad 140 rodzajów.