e-sklep Tesco

Międzynarodowa sieć handlowa Tesco uruchomiła sklep internetowy dla mieszkańców Warszawy i okolic. Wkrótce zakupy online będzie można zrobić we Wrocławiu, a do końca roku w kolejnych 6 – 8 miastach. Serwis dostępny jest pod adresem tesco.pl/ezakupy.

Dostawy zakupów robionych w e-sklepie Tesco realizowane są z hipermarketów, co oznacza ok. 17 tysięcy produktów do wyboru. Ceny produktów online są takie same, jak w hipermarkecie.

– Teraz to nie my idziemy na zakupy – to sklep przychodzi do nas – mówi Mariusz Nowak, menedżer działu sprzedaży internetowej Tesco. – Chcemy dać klientom gwarancję, że produkty dostarczone do domu będą zawsze świeże i wysokiej jakości.

– Dostawy trafiają do klienta następnego dnia po złożeniu zamówienia, w wybranych przez klienta dwugodzinnych okienkach.  Możemy również zamówić zakupy dziś i zarezerwować dostawę później – choćby po to, by szybko uzupełnić braki w lodówce po tygodniowym urlopie. Dostawy realizowane są przez 7 dni w tygodniu, w godzinach 10 – 22. Klienci szybko dostrzegli plusy wcześniejszego planowania zakupów. Dotychczas najwięcej zamówień otrzymywaliśmy na te dni, gdy w Warszawie rozgrywane były mecze Euro 2012 – dodaje Mariusz Nowak.

Za zakupy dokonane w e-sklepie Tesco zapłacić można kartą przy okazji składania zamówienia lub przy dostawie. Specjalna cena dostawy to 98 groszy. Tesco zapewnia, iż do końca roku usługa będzie dostępna w kolejnych 6 – 8 miastach. Jeszcze w lipcu zakupy online z Tesco zrobią m.in. mieszkańcy Wrocławia.

Tesco rozpoczęło swoją działalność w Polsce w listopadzie 1995 roku jako inwestor strategiczny sieci supermarketów Savia. Pierwszy sklep z logo Tesco został otwarty w 1998 roku we Wrocławiu. Obecnie w sieci tej brytyjskiej grupy działa ponad 4,8 tys. punktów w kilkunastu krajach na całym świecie. W Polsce funkcjonuje ponad 400 sklepów, w samym 2011 roku uruchomionych zostało 51. Tesco to markety w różnych formatach: hipermarkety (powierzchnia 3 tys. mkw. i więcej), hipermarkety kompaktowe (pow. 2 tys. mkw.), supermarkety (pow. 600 – 800 mkw.)