Salon sieci Kornecki

Firma Kornecki oferująca głównie obuwie dla dzieci i młodzieży oraz dla kobiet posiada 10 salonów firmowych w centrach handlowych na terenie Polski. W 2011 roku otwarto 4 salony obuwnicze w galeriach handlowych, a kolejnych 7 w 2012 roku. W sierpniu planowane jest kolejne otwarcie. Sklep z produktami firmy znajdzie się w słupskim Centrum Handlowym Jantar.

Salony Kornecki znajdują się m.in. w: Galerii Alfa w Grudziądzu,  Galerii Nova Park w Gorzowie Wlkp., Galerii Gniezno, Galerii Leszno, C.H. Plaza w Toruniu, Galerii Kasztanowej w Pile, Galerii Tęcza w Kaliszu czy Galerii Ostrovia w Ostrowie Wlkp. Salony marki mierzą średnio 70-100 mkw.

Firma planuje w 2012 roku dalszą ekspansję w centrach handlowych. Marka skupia się na strategii rozwoju w największych miastach kraju. Planowane są otwarcia w dobrze skomercjalizowanych i największych obiektach handlowych w Bydgoszczy, Poznaniu, Wrocławiu czy Białymstoku.

Firma Macieja Korneckiego produkuje obuwie od początku lat 80. Zakład Produkcji Obuwia Kornecki jest polskim producentem  butów dziecięcych i młodzieżowych oraz damskich. Siedziba firmy mieści się w Gnieźnie. Firma zatrudnia ponad 300 osób, a rocznie produkuje około 450 tys. par obuwia. Marka dostarcza buty do ponad 650 sklepów multibrandowych na terenie Polski.