Wizualizacja Galerii Katowickiej

Na terenie Galerii Katowickiej trwają prace związane z budową słupów, ścian i stropów. Widoczna jest już część elewacji przyszłego centrum. W hali dworca kolejowego- jak informuje inwestor, spółka Neinver – zakończył się montaż wind i ruchomych schodów.

Na posadzkach, zarówno w części obsługowej i handlowej układane są płytki. W ramach prac wykończeniowych trwa budowa ścianek, sufitów, oraz ciągów instalacji wentylacyjnej, elektrycznej i sanitarnej.

Jednoczesnie trwa budowa najbardziej spektakularnej części obiektu- szesnastu rekontruowanych kielichow na których spocznie dach dworca. Gotowych jest już siedem filarów.

– W całości odsłoniętych jest już pięć filarów, z czego pierwszy znajduje się nad częścią usługową galerii. Na terenie dworca, od strony placu Szewczyka rozpoczął się montaż elewacji wejściowej. Będzie to najbardziej wyeksponowana część obiektu. W najbliższym czasie, na szczyt frontowych kielichów powróci po gruntownej renowacji neon Katowice – czytamy w komunikacie inwestorów.

Powstająca przy placu Wilhelma Szewczyka Galeria Katowicka będzie zintegrowana z odnowionym budynkiem dworca kolejowego. Projekt zakłada wykorzystanie konstrukcji budynku dworca kolejowego i połączenie go z futurystyczną bryłą centrum handlowo-usługowego.

W Galerii Katowickiej, zlokalizowanej przy dworcu autobusowym i parkingu, znajdzie się m.in. supermarket oraz sklep z artykułami RTV i AGD oraz sklepy z odzieżą i obuwiem, biżuterią, wyposażeniem wnętrz oraz kosmetykami. Od strony pl. Szewczyka powstaną kawiarnie i restauracje z letnimi ogródkami.