Galeria Atrium Copernicus

Niemiecka spółka Saller Bau poinformowała redakcję Retailnet, że planuje budowę parku handlowego przy ulicy Staszica w Nowej Soli. Obiekt ma się znaleźć w bardzo bliskim sąsiedztwie przy istniejącym już hipermarkecie sieci Kaufland.

Park handlowy będzie pełnił funkcję usługowo-handlową. W obiekcie docelowo ma się znaleźć m.in. market RTV AGD, sklepy odzieżowe i obuwnicze znanych marek, drogeria oraz apteka.

Obiekt zostanie wybudowany na terenie mierzącym ok. 1,3 ha. Park handlowy ma oferować ponad 170 miejsc parkingowych dla klientów, które zostaną dodane do istniejącego już parkingu Kauflanda. Całkowita powierzchnia retail parku wyniesie 6 tys. mkw.

 – Przewidujemy, że 95 procent tej powierzchni zajmie całkowita powierzchnia najmu – mówi w rozmowie z redakcją Retailnet.pl Jacek Zagrabski, przedstawiciel inwestora. – Obecnie trwa proces komercjalizacji parku handlowego w Nowej Soli. Spodziewamy się, że Grupa Saller uzyska pozwolenie na budowę na przełomie 2012 i 2013 roku. Rozpoczęcie budowy planowane jest na przełom marca i kwietnia 2013 roku, a oddanie do użytku na czwarty kwartał 2013 roku.

Saller Bau GmbH posiada obiekty handlowe m.in. w Niemczech,  Czechach i na Słowacji. W Polsce do Grupy Saller należy Galeria Ostrovia.