Rośnie liczba małych formatów handlowych

Na cztery miesiące przed otwarciem budowanego w Rzgowie pod Łodzią Ptak Outlet wynajęte jest 70 proc. powierzchni outletu. Prowadzone są- jak podkreśla inwestor-  dalsze intensywne rozmowy i negocjacje w sprawie wynajmu pozostałych sklepów.

Zarząd Centrum Targowego Ptak SA poinformował, że w Ptak Outlet dostępna będzie pełna oferta firmy McArthur. Oprócz butów tej firmy, w salonie McArthur będzie można kupić również obuwie innych marek: Vessuvio, Catch, Rider, B.one, Sunway, Emont, Dolce Pietro, Szydłowski, Wojtyłko, Piechur, picco.

McArthur jest obecny na polskim rynku od kilkunastu lat, dynamicznie się rozwija poszerzając także sieć swoich sklepów firmowych. McArthur posiada około 20 salonów na terenie całego kraju. Swoje sklepy ma w większości liczących się centrów outletowych w Polsce. Lokale sieci znajdziemy m.in. w obiektach Fashion House Outlet Centre w Sosnowcu i Piasecznie, w obiektach należących do firmy Neinver ( Factory Poznań, Factory Warszawa, Factory Wrocław i Futura Park Kraków), a także w CH M1 Zabrze, Bonarka City Center oraz Echo Kielce. Sieć prowadzi także sprzedaż za pomocą sklepu internetowego.

Obecnie na terenie budowy trwają prace elewacyjne oraz wykończeniowe. Prace przy budowie obiektu, jak poinformował inwestor, przebiegają zgodnie z planem. Obiekt zostanie oddany do użytku jesienią 2012 roku.

Powstający w Rzgowie Ptak Outlet to innowacyjny projekt, w którym znane na całym świecie, markowe produkty będą dostępne w promocyjnych cenach. Obiekt będzie wyróżniał się ciekawą architekturą nawiązującą do XIX-wiecznej fabrykanckiej Łodzi.