Wizualizacja wnętrza Ptak Outlet

Inter Ikea Centre Group Poland przygotowuje się do budowy pasażu handlowego o powierzchni 14 tys. mkw., który powstanie na wolnej działce obok istniejącego Centrum Handlowego Franowo. Obecnie inwestycja jest na etapie przygotowawczo – projektowym.

Park Handlowy Franowo, bo tak będzie się nazywał cały obiekt po rozbudowie, będzie dysponował 80 tys. mkw. powierzchni handlowej z około 35 sklepami (w tym sklepy wielkopowierzchniowe). Centrum dodatkowo zyska 1000 nowych miejsc parkingowych. Developer planuje oddać pasaż handlowy do użytku w 2013 roku.

CH Franowo powstało w 1995 roku. W czerwcu 2011 roku developer oddał tam do użytku sklep OBI o powierzchni 11,5 tys. mkw. oraz wybudował nowoczesną elektrostację dla miasta Poznania. Dodatkowo w październiku 2011 roku został oddany do użytku wolnostojący sklep Decathlon o powierzchni 4 tys. mkw. Zlokalizowane w Poznaniu Centrum Handlowe Franowo mieści się przy ul. Szwedzkiej i dysponuje ponad 60 tys. mkw. powierzchni najmu. Obok Decathlona i OBI najemcami są tam też m.in. Ikea, Carrefour, Komfort oraz  RTV Euro AGD.

Projekt retail parku przygotowała spółka ASW ARCHITEKCI.