Wizualizacja Parku Handlowego Franowo

Sferis jest siecią sprzedaży detalicznej urządzeń IT i RTV/AGD. Do końca 2012 roku na terenie Polski ma działać 200 punktów i salonów tej marki. Właściciel sieci kładzie nacisk na rozwój sieci franczyzowej obejmującej swym zasięgiem obszar całej Polski oraz e-commerce.

Spółka rozbudowuje swój sklep internetowy www.sferis.pl. Rozwija też internetowy Sferis Outlet z końcówkami serii sprzętu IT i RTV/AGD markowymi zegarkami i artykułami kosmetycznymi.

Oferta outletu, jak podkreślają właściciele sieci, jest cały czas poszerzana o nowe działy. Ważnym atutem w rozwoju kolejnych projektów e-commerce, jak informują przedstawiciele firmy, jest fakt korzystania przez spółkę z jednego z najnowocześniejszych centrów logistycznych w Polsce pozwalającego na bezproblemową obsługę tysięcy zamówień dziennie.

Sferis istnieje na rynku od 1992 roku. Od 2007 należy do notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych Grupy Action SA. Wartość spółki budują przede wszystkim salony własne zlokalizowane w najbardziej prestiżowych centrach handlowych największych miast w Polsce, ale także salony partnerskie i stoiska.

Obecnie sieć Sferis stanowi ponad 30 salonów własnych oraz sieć partnerska z ponad 80 salonami oraz 65 wyspami handlowymi.