Salon Sferis

Dess sp. z o.o. odpowiedzialna za ekspansję marki salonów fryzjerskich Camille Albane planuje w 2012 roku otwarcie dwóch placówek w centrach handlowych. W ostatnim czasie otwarto dwa salony fryzjerskie marki w Galerii Sandecja w Nowym Sączu i Galerii Tarnovia w Tarnowie. Marka posiada łącznie 9 salonów, które znajdują się m.in. w Centrum Manufaktura w Łodzi czy CH Madison Park w Gdańsku.

Salony Camille Albane mierzą średnio 60-70 mkw. Spółka Dess otwiera salony własne tylko w Warszawie. W innych miastach spółka umożliwia prowadzenie salonów na zasadzie franczyzy.
Obecnie trwa remont kilku placówek marki Camille Albane, w tym CH Arkadia w Warszawie. Spółka Dess zapowiada remonty wszystkich dotychczas istniejących salonów fryzjerskich.

– Zdecydowaliśmy się na wykonanie remontów, ponieważ po renowacji salonów we Francji wzrosły tam obroty o 20 procent – mówi Hubert Piekarz, dyrektor ds. marketingu i komunikacji w spółce Dess. – W salonach zostaną zastosowane rozwiązania ekologiczne, nowe oświetlenie oraz sprzęt.

Dess sp. z o.o. odpowiada za ekspansję w Polsce marek: Camille Albane, Dessange, Frederic Moreno. Marka Camille Albane należy do francuskiej grupy Dessange International, która skupia także inne marki fryzjerskie tj. Dessange czy Fantastic Sams. Grupa posiada łącznie 3 tys. salonów na całym świecie.