Galeria Świdnicka w Świdnicy

Spółka Rank Progress planuje budowę kilkunastu obiektów handlowych w Polsce. Celem spółki nadal pozostają mniejsze i średnie miasta. Obecnie najbardziej zaawansowane są inwestycje w Chojnicach, Grudziądzu, Miejscu Piastowym k. Krosna oraz Kielcach i Duchnowie. Firma analizuje kolejne lokalizacje między innymi w Lublinie, Siedlcach i Gliwicach oraz negocjuje przejęcia czterech gotowych projektów komercyjnych.

W miejscowości Chojnice położonych w odległości ponad 100 km od Słupska i ok. 90 km od Bydgoszczy, ma powstać centrum regionalne Brama Pomorza. W pierwszym etapie planowana jest tam realizacja największego w regionie marketu budowlanego typu Dom i Ogród oraz galerii handlowej. Drugi etap zakłada budowę retail parku. Łącznie całe centrum ma mieć ok. 36,8 tys. mkw. powierzchni i parking na 1300 miejsc. Powierzchnia handlowa obiektu ma wynieść 33,5 tys. mkw. Inwestor jest na etapie wyboru generalnego wykonawcy. Zgodnie z przyjętym harmonogramem, obecnie prowadzone są prace przygotowawcze do rozpoczęcia robót budowlanych. Opracowana jest również i zatwierdzona koncepcja układu drogowego wokół obiektu. Proces komercjalizacji Bramy Pomorza już trwa i przebiega bardzo pomyślnie – obiekt cieszy się dużym zainteresowaniem potencjalnych najemców i podpisywane są kolejne umowy. Spółka rozważa w tej chwili budowę kina w pierwszym lub drugim etapie realizacji inwestycji. Zgodnie z przyjętym harmonogramem, oddanie inwestycji do użytku planowane jest w ostatnim kwartale 2013 r.

W Duchnowie, w gminie Wiązowna, 25 km od Warszawy powstanie wielkopowierzchniowe centrum o charakterze regionalnym. Zabezpieczony jest już teren pod inwestycję i trwają prace nad planem zagospodarowania przestrzennego. Obecnie prowadzone są rozmowy z wiodącym operatorem spożywczym. Powierzchnia całkowita obiektu ma wynieść blisko 70 tys. mkw., natomiast handlowa – 64 tys. mkw.

W liczącym niecałe 100 tys. mieszkańców Grudziądzu spółka Rank Progress planuje budowę parku handlowego. Firma zabezpieczyła teren oraz opracowała koncepcję architektoniczną obiektu. Zajmie on powierzchnię 6 tys. mkw., a handel odbywać się będzie na 5,4 tys. mkw.

Retail park w Miejscu Piastowym koło Krosna ma powstać na liczącej ponad 5 ha działce, w sąsiedztwie już istniejącego marketu OBI, wybudowanego na zlecenie operatora przez Rank Progress. Powierzchnia całkowita obiektu to 5 tys. mkw. Otwarcie planowane jest w IV kwartale 2012 r. Obecnie dobiega końca procedura wyłaniania generalnego wykonawcy. Komercjalizację prowadzi we własnym zakresie Rank Progress. Park Handlowy Miejsce Piastowe będzie położony przy drodze krajowej nr 28, tuż za rogatkami miasta Krosno, w Miejscu Piastowym. Natomiast w Kielcach Rank Progress zapowiada budowę centrum regionalnego o powierzchni całkowitej 116 tys. mkw.