Wizualizacja wnetrza CH Supersam

Centrum Handlowe Supersam, które powstaje w Katowicach  zostanie otwarte w 2014 roku. Inwestycja jest realizowana przez Resolution Property i Centrum Development & Investments (CDI). Powierzchnia całkowita obiektu wyniesie 46 tys. mkw. a powierzchnia handlowo-usługowa – około 20 tys. mkw. Na dwóch kondygnacjach powstanie około 90 sklepów i punktów usługowych. Do dyspozycji klientów będzie również trzypoziomowy parking samochodowy na 400 miejsc.

– Obecnie trwa procedura wyłonienia generalnego wykonawcy, która jak liczymy, powinna zakończyć się w ciągu najbliższych tygodni – Joanna Richter, prezes Centrum Development & Investments. – Jednocześnie w ramach procesu komercjalizacji obiektu, finalizowanych jest kilka nowych umów najmu. Oferta handlowa CH Supersam jest skierowana głównie do młodych klientów, szukających produktów w przystępnej cenie, stąd jesteśmy przekonani, że dobór marek które pojawią się w naszej galerii, odpowie na zapotrzebowania lokalnego rynku.

Komercjalizacją obiektu zajmuje się Jones Lang La Salle.  Grono najemców przyszłego Supersamu powiększyło się o supermarket Aldi oraz siec obuwniczą Kari. Wśród najemców obiektu znajdują się m.in. takie marki jak: Camaïeu, który zajmie lokal o powierzchni ponad 200 mkw., Smyk (500 mkw.), Empik (430 mkw.) oraz Swiss (24mkw.). Ponadto oferta gastronomiczna nowej galerii handlowej wzbogaciła się również o kawiarnię Madagaskar (121 mkw.), Lodomanię (90 mkw.) oraz sieć Bon Apetio, która zajmie lokal o powierzchni 83 mkw. Na parterze obiektu powstanie również salon prasowy InMedio (30 mkw) oraz salon optyczny Twoje Soczewki (28 mkw), a także supermarket Aldi (1,2 tys. mkw.) i salon Kari (300 mkw.). Z kolei na poziomie -1 nowego Supersamu swój punkt usługowy otworzy m.in. Pralnia Biała Róża (54 mkw). Wiadomo także, że będzie tam Multikono i klub fitness.
Spółka Centrum Development & Investments Polska (CDI) jest deweloperem nieruchomości komercyjnych w Polsce – posiada i zarządza 17 obiektami handlowymi położonych w 14 miastach Polski. Wszystkie obiekty CDI ulokowane są w centrach miast. Oprócz nieruchomości w Katowicach, CDI jest również właścicielem i zarządcą innych obiektów oraz inwestorem rewitalizacji takich budynków jak: Smyk w Warszawie, Renoma we Wrocławiu, Okrąglak w Poznaniu czy Posejdon w Szczecinie.