Sklep Bomi

Niemiecka spółka Metro Group, do której należą hipermarkety Real rozważa sprzedaż zagranicznych sklepów sieci Real. Planowanymi działaniami ma kierować Didier Fleury, który zarządza oddziałem z Europy Środkowo-Wschodniej- informuje portal Fruitnet.com.

Według niemieckiej prasy kupnem sieci Real w Polsce zainteresowany jest właściciel francuskiej sieci hipermarketów Achuan. Metro Group na razie nie komentuje tej informacji.

Sieć Real powstała w Polsce pod koniec 1995 r. Sieć obejmuje 54 markety w Polsce, gdzie pracuje obecnie 13,5 tys. osób. Sprzedaż prowadzona jest w 36 miejscowościach i 14 województwach. Asortyment tworzy 45 tys. artykułów spożywczych i przemysłowych. Każdy hipermarket to także kilkadziesiąt sklepów w pasażu handlowym. W 2006 r. sieć hipermarketów Real włączyła w swoje struktury placówki handlowe marki Geant.

Sieć hipermarketów Real należy do Metro Group – drugiego, co do wielkości w Europie i trzeciego na świecie, koncernu handlowego zatrudniającego 250 tys. pracowników. W Polsce do koncernu należą sieci  Real, Makro Cash & Carry, Media Markt i Saturn. Sieć hipermarketów Real powstała w Niemczech w 1992 r. W Niemczech grupa posiada 342 placówki. Real posiada łącznie 427 obiektów.