Wizualizacja Galerii Veneda w Łomży

W realizowanych przez Echo Investment Galerii Veneda w Łomży i Galerii Olimpia w Bełchatowie pojawi się sieć KFC. Będą to pierwsze lokale sieci w tych miastach. Międzynarodowa sieć KFC liczy blisko 15 tys. lokali, w których każdego dnia obsługiwanych jest blisko 12 milionów klientów. W Polsce obecnie działa ich ponad 150.

– Bardzo się cieszymy, że to właśnie w naszych obiektach powstaną pierwsze lokale sieci KFC w Łomży i Bełchatowie. Z pewnością wzbogaci to ofertę gastronomiczną obu tych galerii – mówi Mariusz Majkowski, Senior Leasing Manager w Echo Investment.

KFC to jedna z największych sieci gastronomicznych na świecie. Firma założona została przez Harlanda Sandersa, uwiecznionego w logo marki. Pierwszy bar o nazwie Sanders Court & Cafe otworzył on w 1930 roku w miejscowości North Corbin w Kentucky. Obecną nazwę lokale otrzymały w 1952 roku.

Galeria Veneda powstaje w centrum Łomży, u zbiegu ulic Zawadzkiej i Sikorskiego. Obiekt dysponować będzie całkowitą powierzchnią 40 tys. mkw. z czego prawie 16 tys. mkw. przeznaczono pod wynajem. Budowa przebiega zgodnie z harmonogramem.

Generalnym wykonawcą Galerii Veneda jest Instal Białystok. Inwestycja osiągnęła już ponad 80 proc. wynajmu. W galerii znajdzie się 80 sklepów i punktów usługowych (m.in. Tesco Extra, RTV Euro AGD, Reserved, CCC, Rossmann, House, Cropp, Mohito, Orsay, Martes Sport, Kari, Grycan, Apteka Pod Różą, Matras, Artimex, Kwiatoteka). W projekcie znalazł się także parking na 600 miejsc postojowych.

Zakończenie budowy zaplanowano na IV kwartał 2012 roku. Projekt architektoniczny Galerii Veneda powstał w warszawskiej pracowni Mąka Sojka Architekci we współpracy z zespołem architektów Echo Investment.

Galeria Olimpia powstaje na działce sąsiadującej z Centrum Handlowym Echo działającym na rynku od 12 lat. Wraz z sąsiadującym CH Echo stworzy w Bełchatowie funkcjonalnie powiązany kompleks handlowo-usługowy o łącznej powierzchni najmu 32 900 mkw. Znajdą się w nim dwa hipermarkety: Tesco i – istniejący w CH Echo – Carrefour oraz market budowlany Nomi. Powstanie także wielosalowe kino największej w Polsce sieci Helios.

Olimpia będzie dysponowała łącznie 85 sklepami, m.in. H&M, Reserved, House, Mohito, Cropp, New Yorker, Orsay, Martes Sport, RTV Euro AGD, CCC, Deichmann, Rossmann. Komunikację samochodową zapewnią parkingi podziemny i naziemny, oferujące łącznie 1 050 miejsc parkingowych.
Generalnym wykonawcą obiektu jest Polimex – Mostostal SA. Prace rozpoczęły się w czerwcu 2011 roku. Realizacja odbywa się zgodnie z harmonogramem. Otwarcie zaplanowano na listopad 2012 roku.