Szczecin

Spółka Elbfonds Development zakupiła nieruchomość w Szczecinie, położoną przy ul. Struga. Jest to działka o powierzchni 30 tys. mkw. z przeznaczeniem pod obiekt wielkopowierzchniowy. Elbfonds Development planuje wybudować tam retail park o powierzchni najmu około 10,5 tys. mkw.

W obiekcie znajdzie się supermarket spożywczy, market budowlany, liczne sklepy polskich i zagranicznych marek oraz odpowiednia liczba miejsc parkingowych. Rozpoczęcie budowy zaplanowane jest na I kwartał 2013 roku.

W lutym 2012 Elbfonds Development informował portal Retailnet.pl, że w ciagu najbliższych czterech lat planuje zainwestować w Polsce nawet pół miliarda euro. W ramach tej inwestycji powstać ma do 40 obiektów handlowych w mniejszych miastach.

Należacy do Elbfonds Estate GmbH,  Elbfonds Development sp. z o.o. jest firma deweloperską, obsługującą i wspierającą wszystkie, realizowane przez spółki Grupy Elbfonds, przedsięwzięcia inwestycyjne w sektorze nieruchomości komercyjnych. Obecnie Elbfonds buduje obiekty handlowe w Ciechanowie, Poznaniu, Janowie Lubelskim, Piekarach śląskich, Myśliborzu, Żyrardowie oraz w Kutnie. Jednocześnie- jak podkreśla spółka- intensywnie poszukuje nowych działek na których można zbudować obiekty handlowe.