Salon sieci Empik

Najnowszy salon Empik został otwarty w Galerii Kociewskiej w Tczewie. Zajął powierzchnię 250 mkw. Sklep sprzedaje książki, filmy na różnych nośnikach, prasę, płyty z muzyką, gry i programy multimedialne. Salon w Tczewie jest 190. sklepem sieci Empik w Polsce. Większość z nich znajduje się w centrach handlowych.

Grupa Empik Media & Fashion (Grupa EM&F) jest wiodącym dystrybutorem produktów z kategorii: media, rozrywka, odzież, obuwie, zabawki i akcesoria dla dzieci oraz kursy językowe i kosmetyki. Model biznesowy Grupy EM&F opiera się na działalności kilku segmentów m.in. salonów Empik, sieci Smyk, która do końca 2012 roku planuje kilka  kolejnych otwarć sklepów w formacie megastore, między innymi w Szczecinie, Rzeszowie, Krakowie i Gdańsku, a także salonów marek odzieżowych tj. Mexx, Esprit, River Island, Wallis czy Aldo.

Grupa rozwija model biznesowy w oparciu o własne marki i koncepty handlowe oraz o marki franczyzowe i licencjonowane. Spółki z Grupy EM&F działają na rynku polskim, rosyjskim, ukraińskim, czeskim, słowackim, niemieckim, rumuńskim i tureckim.