Galeria Przymorze

Właściciel Galerii Przymorze podjął decyzję o powierzeniu procesu komercjalizacji spółce Ségécé Polska ze wsparciem spółki IMCO 2CI. Spółki te będą miały za zadanie wdrażanie nowych koncepcji zarówno w zakresie doboru najemców jak i merchandisingu galerii.

Ségécé jest najstarszym deweloperem centrów handlowych we Francji. Od 1998 firma zarządza portfelem inwestycyjnym grupy Klépierre. Centra handlowe Klepierre w Polsce to: Kraków Plaza, Lublin Plaza, Poznań Plaza, Ruda Śląska Plaza, Rybnik Plaza, Sadyba Best Mall oraz Sosnowiec Plaza. Działa w 10 krajach Europy i zarządza 400 centrami handlowymi.

Galeria Przymorze to galeria handlowa zlokalizowana na Przymorzu w Gdańsku, przy ul. Obrońców Wybrzeża 1. W czasie trzech lat swojej działalności centrum handlowe odnotowało znaczny wzrost odwiedzalności. Od stycznia 2010 do stycznia 2012 wzrosła ona o ponad 24 proc. W 5 minut do Galerii dotrzeć może bowiem ponad 133 tys. okolicznych mieszkańców, w 10 minut – ponad 274 tys. osób.

Operatorem spożywczym w galerii jest hipermarket E.Leclerc. Wśród najemców galerii są: Rossmann, Empik, Reserved, Deichmann, Takko, Euro AGD, Calypso Fitness oraz Decathlon. 

Galeria Przymorze należy do Immogdańsk sp. z o.o. której udziałowcem jest  Maxalice S.A. spółka akcyjna prawa luxemburskiego. Firma Immogdańsk została założona w 2007 roku i jest operatorem na rynku trójmiejskich nieruchomości handlowych, właścicielem, deweloperem oraz promotorem wciąż rozwijającego się kompleksu handlowego powstałego w 2009 roku w Gdańsku, składającego się z dwupoziomowej Galerii Handlowej Przymorze z hipermarketem E. Leclerc, stacji benzynowej, sklepu Decathlon wraz z przynależną infrastrukturą.