Ptak Outlet w Rzgowie

Inwestor centrum outletowego Ptak Outlet w Rzgowie kończy kolejny etap budowy. Jak poinformowali przedstawiciele spółki Centrum Tragowe Ptak SA, do zrealizowania zostały już tylko ostatnie prace wykończeniowe w obiekcie.          

Zgodnie z przyjętym harmonogramem, najemcy będą mogli otworzyć swoje lokale 12 października 2012 roku. Dzień później ma nastąpić oficjalne otwarcie i udostępnienie obiektu klientom. Ptak Outlet, jak zapowiadają przedstawiciele inwestora, to największe centrum outletowe w Polsce.

Kompleks dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań komunikacyjnych ma mieć charakter ponadregionalny. – Dziś Centrum Handlowe Ptak odwiedza 6 mln klientów rocznie. Mamy nadzieję, że w przypadku outletu będzie można mówić o liczbie dwa razy większej – szacuje Tomasz Szypuła członek Rady Nadzorczej Centrum Targowego Ptak SA.

Ptak Outlet to pierwszy etap budowy kompleksu Ptak Expo. Docelowo w outlecie będzie funkcjonować 140 sklepów. W pierwszej kolejności zostanie otwarte 70 z nich. Do budynku, który jest już prawie gotowy, zostali wpuszczeni pierwsi najemcy, którzy obecnie urządzają swoje sklepy.

Doradcą komercjalizacyjnym projektu Ptak Outlet jest firma The Blue Ocean Investment Group sp. z o.o. (BOIG).

W ramach Ptak Expo powstanie oprócz outletu także retail park z hipermarketem spożywczym i budowlanym oraz centrum rozrywkowe z kinem. Szacowana wartość projektu to ok. pół miliarda euro.