Wizualizacja Gemini Park Bielsko-Biała

Gemini Park Bielsko-Biała, centrum handlowo-rozrywkowe należące do Gemini Holdings otrzymało prawomocne pozwolenie na rozbudowę. Wstępne prace przygotowawcze ruszą z końcem lipca 2012 roku.  Budowa potrwa około 14 miesięcy.

Obecnie Gemini Park Bielsko-Biała to ponad 80 sklepów oraz punktów gastronomicznych i usługowych usytuowanych na 27,5 tys. mkw. Po rozbudowie obiekt będzie dysponował jedną z największych powierzchni handlowych w regionie – 43,5 tys. mkw., a grono najemców poszerzy się o kolejne 70 sklepów z branży modowej, usługowej oraz rozrywkowej.

– Prowadzimy zaawansowane rozmowy z międzynarodowymi brandami odzieżowymi, a także czołowymi polskimi markami sieciowymi. W Gemini pojawią się marki, z których część po raz pierwszy otworzy swoje sklepy w tym regionie Polski – mówi Krzysztof Gaweł, dyrektor zarządzający Gemini Park.

Nowa część centrum (16,5 tys. mkw.) będzie stanowiła całość z dotychczasowym budynkiem i zostanie wykorzystana na poszerzenie oferty z branż AGD, RTV i multimedia oraz rozwinięcie oferty fashion. Pojawią się także nowe lokale handlowe i usługowe i wzbogacone zostaną strefy restauracyjna i rozrywkowa oraz usługowa.

Centrum Handlowo-Rozrywkowe Gemini Park Bielsko-Biała otwarto w maju 2009 roku. Inwestorem i deweloperem projektu jest Gemini Holdings, z siedzibą w Krakowie. Gemini Park obok rozbudowanej części rozrywkowej, reprezentowanej m.in. przez Cinema City, oferuje kompleksową ofertę handlową. Wśród najemców Centrum znajdują się: hipermarket Real, znane zagraniczne marki odzieżowe, takie jak H&M, C&A, New Yorker, S.Oliver oraz wiodący polscy detaliści m.in. Reserved, House, Mohito, Solar czy Ryłko.

Aktywne działania marketingowe Centrum- jak podkreśla inwestor- zyskały uznanie w branży centrów handlowych, czego dowodem jest nagroda dla Najlepszego Centrum Handlowego roku 2009 w Polsce, uzyskana w prestiżowym rankingu Shopping Center Forum & Awards 2010. Na terenie centrum znajduje się ponad 80 sklepów oraz punktów gastronomicznych i usługowych. Powierzchnia centrum wynosi 32 tys. m. kw.

Gemini Holdings to krakowska firma, która od prawie dwudziestu lat działa na polskim rynku deweloperskim.W portfolio znajdują się dwa takie obiekty: Gemini Park Bielsko-Biała, otwarty w maju 2009 r. i Gemini Park Tarnów otwarty w sierpniu 2010 r.

GREM Gemini Real Estate Management to spółka zajmująca się zarządzaniem centrami handlowymi i obiektami komercyjnymi. Obecnie firma zarządza dwoma centrami handlowymi: Gemini Park Bielsko-Biała oraz Gemini Park Tarnów, o łącznej powierzchni wynoszącej blisko 130tys. mkw.