Wizualizacja centrum handlowego w Pile

Spółka Rank Progress SA, która planuje wybudować galerię handlową przy ul. 14 lutego w Pile dokupiła tereny niezbędne do rozpoczęcia inwestycji. Za pośrednictwem spółki zależnej Progress XX sp. z o.o. nabyła od firmy Focus Park Piła sp. z o.o. nieruchomości o łącznej powierzchni 3,29 ha, które kosztowały prawie 5,9 mln zł. Poprzedni właściciel nieruchomości, spółka Parkridge zamierzała wybudować na niej swe centrum handlowe Focus Mall Piła.

W lutym 2012 Rank Progres kupił firmę Gemar- Umech sp. z o.o.,  użytkownika wieczystego nieruchomości położonej w Pile, także przy ul. 14 Lutego  o łącznej powierzchni 2,85 ha.

Na terenie o łącznej powierzchni 6,14 ha zlokalizowanym w samym centrum miasta powstanie galeria handlowa. Wartość inwestycji to około 137 mln zł. Obiekt będzie miał około 30 tys. mkw. powierzchni handlowej.

Jak informował redakcję Retailnet.pl, Jan Mroczka, prezes zarządu Rank Progress SA – w 2012 roku spółka planuje rozpocząć kilka projektów komercyjnych, w tym centrum handlowe w Pile.
Budowa galerii handlowej ma rozpocząć się jesienią 2012 r., a oddanie obiektu do użytku ma nastąpić w IV kwartale 2013 r.

Rank Progress SA jest firmą inwestycyjno-deweloperską. Specjalizuje się w czterech rozwojowych segmentach: wielkopowierzchniowych centrach handlowych, śródmiejskich galeriach handlowych, inwestycjach mieszkaniowych i krótkoterminowych projektach o wysokiej rentowności.