Hanza Tower to inwestycja należąca do spółki J.W. Construction. Obiekt usytuowany będzie w śródmieściu Szczecina. Położenie Hanzy Tower w centrum zapewnić ma dobrą komunikację z portem lotniczym, dworcem kolejowym jak i z głównymi arteriami komunikacyjnymi miasta.

W ramach projektu planowane są biura, restauracje, ekskluzywna galeria handlowa, centrum fitness oraz sale kongresowe. Odrestaurowaną historyczną części budynku zajmie czterogwiazdkowy hotel. Na 25 piętrze budynku powstanie restauracja z widokiem na panoramę miasta i Odrę.

Nazwa obiektu nawiązuje do Hanzy, potężnego, średnowiecznego zrzeszenia bałtyckich miast portowych  do których należał także Szczecin. Nazwa inwestycji- jak podkreśla inwestor- ma podkreślać kierunek zmian jakie zachodzą w Szczecinie, a 125 metrowy budynek stać  się nowym symbolem miasta.

Hanza Tower stanowi połączenie architektonicznego stylu z niezbędnymi w każdym biurze funkcjonalnymi rozwiązaniami. Jej projekt bazuje na koncepcji przygotowanej przez pracownię Laguarda Low Architects LLC Dallas z USA. Budynek dzięki swojej przeszklonej, wychylonej w stronę Odry części, będzie przypominał żagiel.

Część handlowa w obiekcie zajmie powierzchnię 12 tys. mkw. i będzie rozmieszczona na dolnych kondygnacjach. Wysokość całkowita budynku to 125 m i 28 kondygnacji. Powierzchnia użytkowa wynosić będzie 33 tys. mkw. , w tym biurowa zajmie blisko 21 tys. mkw. Przewidziano także parking na 400 samochodów.

Osobami odpowiedzialnymi za najem powierzchni są: Piotr Misiło, tel. (+48) 606 750 075 e-mail: [email protected] oraz Aleksander Buwelski, tel. (+48) 697 078 200 e-mail: [email protected]

Inwestorem projektu jest J.W. Construction Holding SA specjalizujący się w rynku mieszkaniowym i jako deweloper nieruchomości komercyjnych obecny w Warszawie, Katowicach, Poznaniu, Łodzi, Szczecinie, Krynicy, Gdyni oraz za granicą. Spółka prowadzi działalność od 1993 roku. Oprócz realizowania projektów deweloperskich, zajmuje się także działalnością budowlaną, będąc generalnym wykonawcą większości inwestycji.

Więcej o projekcie i inwestorze będzie można się dowiedzieć podczas targów Shopping Center Forum 2012, największej konferencji branży centrów handlowych, która odbędzie się 12-13 września 2012 roku w Expo XXI w Warszawie.