Wizualizacja Galerii Jagiellońskiej

Galeria Jagiellońska to centrum handlowe, które powstanie w Białymstoku. Projekt realizują wspólnie: spółka J.W. Wind sp. z o.o. której udziałowcem jest Józef Wojciechowski, główny akcjonariusz J.W. Construction Holding SA oraz Jagiellonia Białystok Sportowa Spółka Akcyjna. Termin rozpoczęcia inwestycji planowany jest na drugą połowę 2012 roku.

Galeria Jagiellońska powstaje pomiędzy ulicami Jurowiecką a Piłsudskiego, w bliskiej odległości ulicy Lipowej. Na 50 tys. mkw. powierzchni przeznaczonej pod wynajem (GLA) znajdować się będzie około 150 sklepów, duża strefa rozrywki z lokalami gastronomicznymi oraz wielosalowe kino (12-14 sal). Część dochodów z działalności Galerii ma wesprzeć klub sportowy Jagiellonię Białystok.

Obecnie trwają zaawansowane rozmowy z największymi najemcami centrum handlowego. Za komercjalizację obiektu odpowiada Natasa Mika, Senior Property Consultant z Zespołu Powierzchni Handlowych DTZ.

Autorem koncepcji architektonicznej obiektu jest biuro architektoniczne Chapman Taylor, które posiada wieloletnie doświadczenie na rynku retailowym w Polsce oraz za granicą.

J.W. Construction to największy polski deweloper mieszkaniowy, obecny przede wszystkim w Warszawie, ale także w innych miastach kraju: Łodzi, Gdyni i Katowicach oraz za granicą. Spółka jest liderem na warszawskim rynku mieszkaniowym, gdzie prowadzi działalność deweloperską od 1993 roku. Firma, oprócz realizowania projektów deweloperskich, zajmuje się także działalnością budowlaną jako generalny wykonawca większości inwestycji. J.W. Construction jest właścicielem i operatorem sieci Hoteli 500, na którą składa się 4 hoteli: w Zegrzu, Strykowie, Tarnowie Podgórnym, Cieszynie. 4 czerwca 2007r. firma zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.