Galeria Korona Kielce

Inwestor Galerii Korona Kielce zdecydował się przebudować wejścia i wjazdy na teren obiektu. Trwa budowa ciągu pieszego. W najbliższym czasie pojawią się również tabliczki informacyjne wskazujące gdzie znaleźć łatwiejszy wjazd na parking.

– Otrzymaliśmy prośby od naszych klientów o zorganizowanie wjazdu z łagodniejszymi zaokrągleniami. Sama jestem kierowcą, więc doskonale rozumiem intencje, dlatego też postanowiliśmy dopasować nasz obiekt do oczekiwań odwiedzających nas osób – wyjaśnia Izabela Ironmonger, manager ds. marketingu Galerii Korona Kielce. Trwa przebudowa wjazdu przy ulicy Radiowej. W najbliższym czasie pojawią się tabliczki z hasłem: Łatwiejszy wjazd, które naprowadzać mają klientów do wjazdu od ronda przy ulicy Radiowej.

– W ramach przebudowy powstanie zejście prowadzące od przystanku przy ulicy Warszawskiej w kierunku fontanny aż do poziomu -1 Galerii Korona Kielce – dodaje Agnieszka Sobocińska, inspektor nadzoru do spraw budowlanych. – Dodatkowo wzdłuż jednej ściany zostaną zbudowane schody dla pieszych.

Dzięki przedsięwzięciu dostęp do Galerii Korona Kielce będzie prostszy. – Rozwiązanie to na pewno poprawi funkcjonalność galerii. Klienci korzystający z miejskiej komunikacji będą mogli bezpośrednio z przystanku kierować  się na poziom –1 – mówi Dariusz Puchała, kierownik budowy. – Także w sytuacji, gdy będzie trzeba wstawić do obiektu większy element, również będziemy korzystać z tego zejścia.

Inwestycjsa nie tylko połączy przystanek z galerią, ale także przyczyni się do poprawy estetyki tego miejsca. – W ramach tej inwestycji zostanie przedłużona ławeczka, która znajduje się pod kładką wejściową,  poszerzymy również pas roślinny – mówi Agnieszka Sobocińska.

Przebudowa ciągu rozpoczęła się pod koniec czerwca. Obecnie wykonywane są ścianki szczelne typu Larsen oraz prace przygotowawcze pod żelbetową płytę zejścia. Planowany termin zakończenia prac to koniec sierpnia tego roku.