Wola Park

Centrum Handlowe Wola Park to kompleks handlowy uruchomiony w 2002 roku. Obiekt zlokalizowany jest przy ulicy Górczewskiej 124 w Warszawie. Właścicielem obiektu jest Wola Park sp. z o.o., należąca poprzez Coral Investment sp. z o.o. PBW II Real Estate SA.

Kompleks ma ponad 60 tys. mkw. powierzchni najmu ( GLA), w tym 17,1 tys. mkw. zajmuje opertaor spożywczy Auchan. Na dwóch poziomach galerii znajduje się ponad 180 butików i sklepów. Wśród najemców obiektu są m.in. : Aldo, Almi Decor, Bartek, Big Star, C&A, Deichmann, Duka, Ecco, Endo, Gino Rossi, Go Sport, Douglas, Sephora, RTV Euro AGD, H&M, Happy Mum, KappAhl, Levi’s, Lee, Cooper, Mega Punkt, Mothercare, Nine West, Orsay, KFC, McDonald’s, Reserved, Ryłko, Simple, Smyk, Springfield, Stradivarius, Super-Pharm, Tatuum, Tommy Hilfiger, Venezia, Vistula, Wallis, Willsoor, Wólczanka oraz Zara. Ponadto w Wola Parku znajduje się część restauracyjna i rozrywkowa w ramach której działa dwupoziomowe Multikino i klub fitness – Calypso z kortami do squasha. W najbliższym otoczeniu Wola Parku znajduje się także zabytkowy Park Ulricha oraz parkingi, mogące pomieścić ponad 3 tys. samochodów. Projekt architektoniczny opracowała firma B. Taillandier & M. Grzegorczyk Architects.

W ogólnopolskim rankingu stworzonym przez Pentor Research International Wola Park zajęło 5. miejsce i okazało się najlepsze wśród warszawskich centrów handlowych w 2011 roku.

CH Wola Park jest zarządzane przez BNP Paribas Real Estate Advisory and Property Management Poland sp. z o.o. Za komercjalizację obiektu odpowiada Cushman&Wakefield. Dyrektorem obiektu jest Magdalena Tadych, a osobą odpowiedzialną za wynajem Agnieszka Sawicka, AEW Europe.

BNP Paribas Real Estate jest międzynarodową firmą działającą w sektorze nieruchomości. Firma jest obecna w 30 krajach (15 w pełni posiadanych spółek zależnych i 16 partnerów) w Europie, Indiach i na Środkowym Wschodzie. Zatrudnia 3, 4 tys. pracowników w blisko 150 placówkach. BNP Paribas Real Estate jest częścią grupy BNP Paribas. BNP Paribas Real Estate działa w zakresach usług takich jak: transakcje, inwestycje, zarządzanie inwestycjami, wycena i doradztwo.

PBW II Real Estate Fund SA – fundusz nieruchomości zarządzany przez IXIS AEW Europe (IAE) – znaczącego inwestora i zarządcę nieruchomości w Europie. IAE jest spółką zależną IXIS Asset Management Group, który wraz z północnoamerykańskim AEW Capital Management, zarządza aktywami o łącznej wartości ok. 30 mld euro.