Hipermarket Tesco

– W 2012 roku będziemy nadal rozwijać się w sektorze supermarketów, hipermarketów kompaktowych i dużych hipermarketów. Zmianą będzie – a właściwie już jest – wkroczenie do internetu. Już dziś zakupy online z Tesco robią mieszkańcy Warszawy, wkrótce usługa będzie dostępna we Wrocławiu, a do końca roku w kilku kolejnych miastach – powiedział redakcji Retailnet.pl Michał Sikora, rzecznik prasowy Tesco Polska.

– Obecnie mamy 424 sklepy, z czego 79 z nich to duże hipermarkety działające w centrach handlowych (pow. sprzedaży 3 tys. mkw. do 12 tys. mkw.), 64 to hipermarkety kompaktowe (2 tys. mkw.). W ubiegłym roku powstało 51 obiektów z logo Tesco – zarówno w większych ośrodkach, jak Warszawa, Częstochowa czy Nowy Sącz, ale i w liczącej niecałe 2 tys. mieszkańców Kłodawie Gorzowskiej czy trzytysięcznym Łącku w Małopolsce. W tym roku będzie podobnie – dodał Michał Sikora.

Brytyjska Grupa Tesco rozpoczęła swoją działalność w Polsce w listopadzie 1995 roku. Obecnie w sieci działa ponad 4,8 tys. sklepów w kilkunastu krajach na całym świecie. W Polsce działają 424 sklepy, które zatrudniają niemal 28 tysięcy osób.