Michael Atwell

16 lipca 2012 stanowisko dyrektora działu rynków kapitałowych na Europę Środkowo-Wschodnią CBRE objął Michael Atwell. Będzie on odpowiedzialny za transakcje inwestycyjne na rynku nieruchomości w całym regionie.

Michael Atwell wnosi do CBRE ponad 22-letnie doświadczenie na rynku nieruchomości komercyjnych. Ostatnio pracował na stanowisku partnera i dyrektora firmy Cushman & Wakefield na Bliskim Wschodzie, z siedzibą w Dubaju i Bahrajnie. Michael Atwell dołącza do zespołu CBRE, który zajmuje się obecnie przeprowadzaniem transakcji inwestycyjnych  nieruchomości o łącznej wartości ponad 1 mld. euro.

Michael Atwell spędził 9 lat w Europie Środkowo-Wschodniej, w Polsce i na Węgrzech, pełniąc rolę dyrektora działu rynków kapitałowych w Cushman & Wakefield na Polskę i CEE (Europę Środkowo-Wschodnią). W tym czasie był zaangażowany w kilka z największych transakcji w regionie, m.in. portfela nieruchomości grupy Casino (hipermarkety Géant).

Michael Atwell zastąpi Patricka O’Gormana, który po 4 latach pracy w regionie Europy Środkowo-Wschodniej wraca do biura CBRE w Wielkiej Brytanii, aby dołączyć do zespołu inwestycyjnego pracującego w centralnym Londynie.

Andreas Ridder, prezes CBRE na Europę Środkowo-Wschodnią, powiedział, że Europa Środkowo-Wschodnia jest dziś na celowniku znacznej części światowych inwestorów, dlatego klientom zainteresowanym możliwościami, jakie reprezentuje ten region, oferujemy kompleksowe doradztwo na najwyższym poziomie.

-Z przyjemnością witam Michaela Atwella – jego duże globalne i regionalne doświadczenie pozwoli nam na dalsze wzmacnianie naszej pozycji w czołówce rynku kapitałowego. Chcę także podziękować Patrickowi za jego wkład w sukcesy rynkowe CBRE i naszych klientów w regionie w ciągu ostatnich czterech lat.

Michael Atwell, podkreśla, że to fascynujące, jak szybko rozwinęły się kraje Europy Środkowo-Wschodniej w ciągu ostatniej dekady.

-Skokowy rozwój infrastruktury sprawia, że kraje regionu stają się coraz bardziej atrakcyjne dla światowych inwestorów rozglądających się za lokalizacjami o wysokim potencjale. Cieszę się, że dołączam do CBRE i będę mógł wspierać międzynarodowych klientów firmy w budowaniu skutecznych strategii inwestycyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej, z którą czuję się mocno związany- mówi Michael Atwell.

Łączna wartość transakcji inwestycyjnych na rynku nieruchomości Europy Środkowo-Wschodniej wyniosła w I półroczu 2012 r. 2,1 mld euro, z czego 854 mln euro stanowiły transakcje na rynku polskim. CBRE posiada ok. 30 proc. udziału w rynku w regionie (z wyłączeniem Europy Wschodniej).

Europa Środkowo-Wschodnia- jak podkreśla CBRE w komunikacie-  systematycznie plasuje się w pierwszej trójce regionów Europy, jak i całego świata, pod względem preferencji inwestorów (CBRE: Badanie intencji inwestorów na rynku nieruchomości 2011 i 2012).