Wizualizacja Galerii Lewandów

Spółka developerska Dolcan Plus SA planuje wybudować osiedlową galerię handlową o powierzchni użytkowej ponad 2 tys. mkw. na Białołęce. Centrum handlowe powstanie przy ul. Lewandów. Obiekt stanie na terenie budowanego przez Dolcan Plus osiedla Konik Polny. Będzie to jedyny tego typu obiekt handlowo-usługowy w tej się okolicy.

 -Dla nas inwestowanie na rynku mieszkaniowym to nie tylko budowanie osiedli. To także odpowiedzialne zaplanowanie infrastruktury wokół inwestycji, tak, by mieszkańcom żyło się wygodniej. Zależy nam, aby mieszkańcy naszych osiedli mieli odpowiedni komfort życia, i nie musieli jeździć daleko, aby zaspokoić swoje podstawowe potrzeby – wyjaśnia Robert Ziółek, dyrektor generalny Dolcan.

Powierzchnia użytkowa w galerii wyniesie 2,3 tys. m kw., w tym ok. 1 tys. m kw. na parterze i 1,2 tys. mkw na piętrze. Powierzchnię na parterze stanowić będzie jeden lokal z przeznaczeniem na market spożywczo-przemysłowy. Na tej kondygnacji zaplanowano dużo przeszkleń. Natomiast na piętrze powierzchnia zostanie podzielona na 11 lokali użytkowych o zróżnicowanym metrażu – od 25 do 127 mkw., przeznaczonych na działalność handlowo-usługową. Deweloper przewidział 60 miejsc postojowych na parkingu naziemnym wokół inwestycji.

Galeria Lewandów, to kolejna ogłoszona przez Dolcan inwestycja z rynku powierzchni komercyjnych. Wcześniej deweloper ogłosił plany budowy Galerii Łodygowej. Będzie to obiekt o wielkości 9,3 tys. m kw., który powstać ma na ul. Łodygowej w Warszawie. Projekt osiedla jest w trakcie opracowania przez pracownię architektoniczną AGK Architekci. Projekt zostanie złożony do urzędu na koniec września 2012 roku.

Dolcan to firma działająca na rynku nieruchomości mieszkaniowych w Polsce. Firma jest spółką z wyłącznie polskim kapitałem. Do tej pory inwestor zrealizował 20 projektów oddając do użytku ok. 4 tys. mieszkań. Głównie na terenie Warszawy, ale także Lublina, Szczecina, Bydgoszczy i Kozienic. Obecnie spółka zatrudnia 200 osób.