Salon sieci Stradivarius

Inditex w pierwszej połowie 2012 roku otworzył w Polsce 3 salony marki Stradivarius. Dzięki temu w naszym kraju działa łącznie 50 sklepów tego brandu. Stradivarius jest najbardziej rozpowszechnioną marką Inditex w Polsce, dla porównania w kraju działa 40 salonów Zara – flagowej marki hiszpańskiej grupy odzieżowej czy 31 pod szyldem Bershka.

Tylko w samym 2011 roku Inditex otworzył w Polsce 18 nowych salonów marki. Butiki Stradivarius znajdują się w największych centrach handlowych. Średnio zajmują one powierzchnię około 350 mkw. Ostatni salon marki w Polsce otwarto w krakowskiej Galerii Kazimierz. Sklep w tym centrum handlowym wyróżnia się nową aranżacją nazwaną Light Box. Wzdłuż ścian zostały poprowadzone podświetlane panele, które będą wymieniane wraz z kolejnymi kolekcjami ubrań sprzedawanymi przez sieć. W Polsce odzież marki dostępna jest także za pośrednictwem sklepu internetowego.

Sieć Stradivarius obecna jest w 46 krajach i łącznie posiada 699 salonów. W Hiszpanii działa 285 sklepów, w Rosji – 47, we Włoszech – 39, we Francji – 20, w Chinach – 42, na Węgrzech – 5.

Firma Stradivarius oferująca damską odzież powstała w 1994 roku. W 1999 marka została nabyta przez grupę Inditex, której spodobała się droga rozwoju tej młodej marki. Brand oferuje szeroki wybór kolekcji odzieży i akcesoriów na każdą okazję, w tym obuwie, torby, biżuterię, okulary, paski czy chustki.

Hiszpańska grupa odzieżowa Inditex, do którego należy marka posiada łącznie 5618 salonów swoich marek na całym świecie. Do grupy należą takie brandy jak: Zara, Pull & Bear, Stradivarius, Bershka, Oysho, Massimo Dutti, Zara KIds, Zara Home i Uterque.