Delikatesy Piotr i Paweł

Właściciel delikatesów Piotr i Paweł może przejąć niektóre sklepy bankrutującej sieci Bomi. Zarząd spółki Bomi SA złożył w sądzie wniosek o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu. We wniosku spółka zgłosiła do układu ok. 220 mln zł wierzytelności.

Jak przyznał w rozmowie z Retailnet.pl Błażej Patryn, wiceprezes zarządu spółki Piotr i Paweł Media, Piotr i Paweł SA interesuje sie niektórymi z delikatesów Bomi.

-Zastanawiamy się nad możliwym przejęciem niektórych sklepów i obecnie przyglądamy się sytuacji tej sieci i to na wielu płaszczyznach – poinformował Błażej Patryn.

Jako informowała spółka zaistniała sytuacja jest spowodowana wypowiedzeniem kredytów przez banki Pekao, PKO BP i BRE Bank. Bomi SA prowadzi sieć sklepów delikatesowych i supermarketowych oraz niezależną grupę dystrybucyjną. Jest również operatorem sieci sklepów franczyzowych, liczącej na koniec września 2011 roku ponad 1300 placówek. Działalność detaliczna prowadzona jest pod markami – Bomi, Rast, Sieć 34, eLDe oraz Livio.

Sieć Piotr i Paweł ma 86 sklepów w całym kraju. Od 2003 roku prowadzi też sprzedaż internetową. Średnia powierzchnia supermarketów tej marki to 1100 mkw. Sieć należy do Piotr i Paweł SA z siedzibą w Poznaniu. W 2011 roku obroty spółki sięgnęły 1,7 mld zł (wzrost o około 7 proc. w porównaniu z 2010 rokiem). Spółka informuje, że w 2012 roku zamierza uruchomić 10 supermarketów.