Salon Textil Market

Spółka Redan w pierwszej połowie 2012 roku otworzyła w Polsce 10 salonów oraz 12 punktów sprzedaży a także 13 sklepów za granicą. Jako ostatni otwarty został salon multibrandowy Top Secret w Winnicy na Ukrainie. Jest to drugi sklep w tym mieście.

Zarząd spółki poinformował też, że poza rozbudową tradycyjnej sieci salonów w Polsce i za granicą, firma koncentruje się na rozwoju platformy e-commerce oraz integracji pomiędzy poszczególnymi kanałami sprzedaży. Redan uruchomił też sezonowe punkty sprzedaży w miejscowościach turystycznych. W czsie wakacji otwarto dwa sygnowane logo Top Secret namioty handlowe w Mikołajkach i Mielnie.

Przypomnijmy, że narastająco, po 6 miesiącach 2012 roku, sprzedaż spółki Redan wyniosła 194 mln zł i była o 14 proc. wyższa porównujac z rokiem 2011. Wypracowana w tym okresie marża handlowa była na poziomie 45 proc., czyli o 1 punkt. niższa niż w roku poprzednim.

Do Redan SA należy m.in. blisko 230 salonów sieci Top Secret, Top Secret&Friends oraz Troll, a także 269 sklepów Textilmarket.