Salon sieci Big Star

Firma Big Star Ltd obecnie dysponuje siecią ponad 260 sklepów – konsekwentnie rozwija sieć sprzedaży w Polsce i za granicą m.in.: w Niemczech, na Słowacji, na Węgrzech, na Ukrainie, na Białorusi i w Libanie. Średnia powierzchnia sklepów to 142 mkw. Kilka tygodni temu firma otworzyła kolejny salon w nowym koncepcie Big Star Shoes & Accessories w CH Manufaktura w Łodzi. W sklepie dostępne są m.in. obuwie i akcesoria – damskie i męskie torby, plecaki, paski, portfele i biżuteria. Oferta sklepu, oprócz modeli dostępnych w całej sieci, obejmuje także produkty z odrębnych, limitowanych kolekcji, przygotowanych przez firmę Big Star specjalnie dla nowego kanału dystrybucji. Salon Big Star w łódzkiej Manufakturze znajduje się na pierwszym piętrze. Jego powierzchnia zajmuje 148 mkw.

W ramach aktywności franczyzowej od początku 2011 do połowy 2012 roku sieć poszerzona została o 25 sklepów. Zainteresowaniem cieszą się zarówno formuła agencyjna jak i dealerska. Równolegle do rozwoju regularnych punktów sprzedaży o nowe placówki poszerzona została sieć sprzedaży w formule outletowej. Firma planuje też kolejne otwarcia. Marka obecna jest we wszystkich kluczowych centrach handlowych, jak informują przedstawiciele Big Star Ltd, firma uważnie przygląda się planom otwarć nowych centrów handlowych i z częścią prowadzi już rozmowy. Odzie marki można kupić także za pośrednictwem internetu w e-sklepie.

Za rozwój firmy w wymiarze dystrybucyjnym odpowiada Dariusz Choduń, commercial manager. Z kolei za obszar działań marketingowych odpowiada Iwona Poczobut, marketing director.

Marka Big Star powstała w 1972 roku w Szwajcarii. W latach 70. i 80. sukcesywnie umacniała swoją pozycję na rynku światowym a w Europie, zwłaszcza w Niemczech i Francji, znalazła się w czołówce marek odzieżowych.

W 1990 Big Star pojawił się w Polsce. Początkowo w ramach licencji rozpoczęto dystrybucję a rok później produkcję dla zaspokojenia potrzeb na rynkach polskim i wschodnich. W roku 1994 powstała polsko-szwajcarska spółka joint venture Big Star Limited, przekształcona po roku w Big Star Limited Polska (z siedzibą w Kaliszu), w której 2/3 stanowiły polskie udziały.
W wyniku sukcesywnej rozbudowy sieci sprzedaży i zwiększania kapitału polskiego w 2007 roku nastąpiło przejęcie firmy w stu procentach przez obecnych udziałowców – Bogdana Kaczmarka i Wiesława Kosterę.