Wizualizacja sklepu Decathlon

Budowa nowego sklepu Decathlon w Mikołowie rozpoczęła się w kwietniu 2012 roku. Obiekt powstaje obok istniejącego już Centrum Handlowego Auchan i Leroy Merlin w okolicach ul. Gliwickiej.

Decathlon w Mikołowie będzie miał trzy tysiące metrów kwadratowych powierzchni sprzedaży i tak jak każdy sklep należący do sieci będzie posiadał, tzw. strefę testową, w której klienci będą mieli możliwość wypróbowania sprzętu do wielu dyscyplin sportowych.

Decathlon jest jednym ze światowych liderów w dziedzinie produkcji i dystrybucji artykułów sportowych (sieć posiada ponad 600 sklepów w 17 krajach, zatrudnia 41 tysięcy pracowników i ma w swojej ofercie 6-10 tysięcy modeli produktów). W swoich sklepach, oprócz wszystkich światowych marek sportowych, firma oferuje szeroki wybór specjalistycznych Marek Pasji sprzedawanych wyłącznie w sklepach Decathlon, z których najważniejsze to: Quechua (turystyka górska), Wed’ze (narciarstwo i snowboard), Tribord (sporty wodne), Domyos (fitness), Kalenji (bieganie), B’Twin (rowery), Kipsta (gry zespołowe).

Obecnie Decathlon Polska posiada dwadzieścia pięć placówek handlowych, z czego pięć na terenie województwa śląskiego w Sosnowcu, Gliwicach Żorach, Bielsku Białej i Częstochowie. Mieszkańcy Mikołowa pierwsze sportowe zakupy w Decathlon zrobią w listopadzie 2012 roku.