Hipermarket Tesco

Brytyjska Grupa Tesco planuje w lipcu i sierpniu 2012 roku uruchomić siedem sklepów sieci na terenie Polski. Będą to zarówno małe osiedlowe supermarkety, jak i wielkopowierzchniowe hipermarkety. Tesco otworzy sklepy w Białobrzegach, Dąbrowie Tarnowskiej, Kamionkach (otwarty 12 lipca), Kluczborku, Sławnie, Szczecinie i Żarach. Nowe sklepy powstają zatem zarówno w dużych miastach, jak Szczecin, ale także i mniejszych miejscowościach, takich jak liczące nieco ponad 1000 mieszkańców Kamionki w Wielkopolsce. W sklepach znajdzie pracę około 300 osób.

W Polsce w ramach sieci działaja 424 sklepy, z czego 79 z nich to duże hipermarkety działające w centrach handlowych (pow. sprzedaży 3 tys. mkw. do 12 tys. mkw.), 64 to hipermarkety kompaktowe (2 tys. mkw.). W ubiegłym roku powstało 51 obiektów z logo Tesco – zarówno w większych ośrodkach, jak Warszawa, Częstochowa czy Nowy Sącz, ale i w liczącej niecałe 2 tys. mieszkańców Kłodawie Gorzowskiej czy trzytysięcznym Łącku w Małopolsce.

Brytyjska Grupa Tesco rozpoczęła swoją działalność w Polsce w listopadzie 1995 roku. Obecnie w sieci działa ponad 4,8 tys. sklepów w kilkunastu krajach na całym świecie. W Polsce działają 424 sklepy, które zatrudniają niemal 28 tysięcy osób.