CH Klif Warszawa

W warszawskim Centrum Handlowym Klif rozpoczęła się modernizacja elewacji budynku oraz remont wnętrza. Za projekt odpowiada Grupa 5, warszawskie biuro architektoniczne, specjalizujące się w projektowaniu budynków biurowych i użyteczności publicznej.

Jak podkreśla inwestor- po raz pierwszy w Polsce, fasada galerii handlowej zostanie wykonana z DuPont Corian. Jest to trwały materiał powierzchniowy wykonany z żywicy akrylowej i minerałów naturalnych, stosowany przy produkcji elementów wyposażenia wnętrz i w architekturze. Brak widocznych łączeń ułatwia zrealizowanie wizji artystycznej architekta.

Projekty wnętrza zostały przygotowane przez międzynarodowe studio architektoniczne Bose International, pod okiem Marka Tryzybowicza, autora szeregu wielofunkcyjnych zespołów biurowo – handlowych w Egipcie, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Indiach i w Europie. Wnętrze warszawskiego centrum ma- jak podkreśla inwestor-  urzekać lekkością i elegancją – zostanią zastosowane ażurowe elementy wyposażenia i delikatne oświetlenie.

W trakcie remontu, który potrwa przez całe wakacje, centrum będzie działało bez zmian. Renowacja zostanie zakończona jesienią 2012 roku.

Centrum Handlowe Klif Warszawa to galeria handlowa o powierzchni 18 tys. mkw.  Na dwóch poziomach znajduje się tam ponad 100 sklepów (w tym delikatesy BOMI).

Właścicielem obiektu jest firma Paige Investments sp. z o.o. należaca do PBW Real Estate Fund N.V. Firmą zarządzającą galerią jest BNP Paribas Real Estate Advisory