Wizualizacja CH Hermes po rozbudowie
Wizualizacja CH Hermes po rozbudowie, BPF Inwestor

Rozpoczęła się rozbudowa Centrum Handlowego Hermes w Skarżysku-Kamiennej. Generalnym wykonawcą prac jest firma Instalbud-Rzeszów sp. z o.o. z Rzeszowa. Projekt galerii wykonał architekt Dariusz Król. CH Hermes po rozbudowie osiągnie powierzchnię około 15 tys. mkw. Powierzchnia najmu wyniesie ok. 9,5 tys. mkw.

W obiekcie powstanie 120 dodatkowych miejsc parkingowych. Łącznie w centrum będzie ok. 170 miejsc postojowych dla klientów galerii. Zakończenie i otwarcie nowej części budynku planowane jest na marzec 2013 roku.

Inwestor Centrum Handlowe Hermes podpisał już umowę z właścielem sieci sklepów H&M. W galerii zostaną otwarte także salony należące do spółki LPP: Reserved, Re-Kids, House, Cropp, Mohito oraz długo zapowiadana nowa marka dla pań, której debiut przewidziany jest właśnie na marzec 2013 roku.

Obecnie Biuro Prawno Finansowe Inwestor przygotowuje się do budowy nowego centrum handlowego w Cieszynie.  Powierzchnia całkowita galerii w fazie koncepcji ma wynosić około 22 tys. mkw. Z kolei powierzchnia handlowa w fazie koncepcji ma wynosić około 11 tys. mkw. Początek budowy nowego centrum handlowego jest zaplanowany na wiosnę 2013 roku.