Wizualizacja Galerii Jagiellońskiej

J.W. Construction to jeden z największych polskich deweloperów, obecny przede wszystkim w Warszawie, ale także w innych miastach kraju: Łodzi, Gdyni i Katowicach oraz za granicą. Firma zajmuje się także działalnością budowlaną jako generalny wykonawca większości inwestycji. J.W. Construction jest właścicielem i operatorem sieci Hoteli 500 (w Zegrzu, Strykowie, Tarnowie Podgórnym, Cieszynie). 4 czerwca 2007r. firma zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

W 2012 roku spółka obok inwestycji mieszkaniowych planuje także 4 inwestycje komercyjne o łącznej powierzchni użytkowej równej ponad 114.000 mkw.Wśród nich  są Galeria Jagiellońska oraz Haza Tower.

Galeria Jagiellońska to centrum handlowe, które powstanie w Białymstoku. Termin rozpoczęcia inwestycji planowany jest na drugą połowę 2012 roku. Galeria Jagiellońska będzie miała 50 tys. mkw. powierzchni przeznaczonej pod wynajem (GLA) i będzie dysponować około 150 sklepami.

Hanza Tower to obiekt, który powstanie w śródmieściu Szczecina. W ramach projektu planowane są biura, restauracje, ekskluzywna galeria handlowa, centrum fitness oraz sale kongresowe. Część handlowa w obiekcie zajmie powierzchnię 12 tys. mkw. i będzie rozmieszczona na dolnych kondygnacjach. Wysokość całkowita budynku to 125 m i 28 kondygnacji. Powierzchnia użytkowa wynosić będzie 33 tys. mkw. , w tym biurowa zajmie blisko 21 tys. mkw. Przewidziano także parking na 400 samochodów.

Więcej o inwestorze i planowanych przez firmę projektach będzie można się dowiedzieć podczas targów Shopping Center Forum 2012, największej konferencji branży centrów handlowych, która odbędzie się 12-13 września 2012 roku w Expo XXI w Warszawie.