Galeria Tarnovia

Spółka dewelopersko-inwestycyjna TK Development podpisała umowę z firmą Heitman dotyczącą sprzedaży udziałów w dwóch polskich centrach handlowych: Galeria Tarnovia w Tarnowie i nowego projektu galerii w Jeleniej Górze. Łączna wartość obydwu inwestycji to 95 mln dolarów.

Centrum handlowe Galeria Tarnovia posiada powierzchnię 16,5  tys. mkw. Obiekt został otwarty w listopadzie 2009 roku. Budowa Galerii w Jeleniej Górze rozpocznie się w 2013 roku. Obiekt ma zostać oddany do użytku w 2015 roku.

Heitman jest międzynarodową firmą zarządzającą inwestycjami na rynku nieruchomości, która obsługuje klientów inwestujących bezpośrednio w nieruchomości komercyjne lub w notowane na giełdzie fundusze powiernicze zajmujące się inwestycjami na rynku nieruchomości w Stanach Zjednoczonych i Europie. Zarządza aktywami o wartości około 26 mld USD. Firma posiada swoje biura w Chicago, Los Angeles, Minneapolis oraz we Frankfurcie, w Londynie, Luksemburgu, Moskwie, Tokio i Warszawie.

TK Development działa w obszarze rynku nieruchomości w Europie Północnej i Środkowej. Do podstawowych kompetencji firmy należy rozwój centrów i parków handlowych. Ponadto buduje obiekty biurowe oraz mieszkaniowe w Europie Środkowej. Polski oddział TK Development w Warszawie funkcjonuje od 1994 roku. Do tej pory spółka zrealizowała kilkanaście obiektów handlowych oraz kilka biurowo-handlowych.