Salon Sferis w CH Wzgórze w Gdyni

Spółka Action, właściciel sieci sklepów Sferis szacuje, że w pierwszym półroczu 2012 roku osiągnęła ponad 1,5 mld zł przychodów ze sprzedaży. W porównaniu z analogicznym okresem w 2011 roku stanowi to wzrost o blisko 41 proc.

Firma według szacunków wypracowała ponad 1,5 mln zł przychodów ze sprzedaży. – Spółce Action zależy na transparentności i wysokich standardach w relacjach z inwestorami, stąd decyzja o publikacji szacunkowych przychodów za pierwsze sześć miesięcy 2012 r. W ten sposób konsekwentnie komunikujemy się z rynkiem. Przychody wypracowane przez spółkę to zasługa koncentracji na celach strategicznych i realizacji umów z partnerami – mówi Piotr Bieliński, prezes zarządu Action SA.

Przybliżone przychody spółki Action S.A. zostały wyliczone w oparciu o dane z systemów transakcyjnych emitenta. Zaprezentowane wartości zostaną potwierdzone w raporcie okresowym za pierwsze półrocze 2012 r., który zostanie opublikowany 31 sierpnia 2012 r.

Grupa Action SA to jeden z podmiotów działający na rynku dystrybucji sprzętu IT i RTV/AGD w Polsce oraz producent sprzętu komputerowego. Od 2006 r. spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Do Grupy Kapitałowej Action należy ogólnopolska sieć sklepów Sferis oferująca urządzenia IT, RTV/AGD, a także gram.pl – portal społecznościowy i sklep internetowy dla graczy komputerowych.