Galeria Pomorska w Bydgoszczy

Galeria Pomorska w Bydgoszczy wzmocniła swoją ofertę modową dzięki zawarciu umowy najmu z firmą LPP. Jesienią tego roku zostanie uruchomiony sklep marki Mohito. Zarząd obiektu przedłużył jednocześnie umowy z trzema dotychczasowymi najemcami: RTV Euro AGD, Komputronik i Atlantic.

Salon marki Mohito zajmie 280 mkw. powierzchni. Mohito dołączy do grona innych, obecnych już w galerii marek odzieżowych, takich jak Tally Weijl, Claire’s Accessories, Cropp oraz niedawno otwartego Sizeer Premium. Oprócz Mohito, zarząd Galerii Pomorskiej podpisał ostatnio także nowe umowy najmu z trzema obecnymi dotąd w centrum markami: RTV Euro AGD, Atlantic oraz Komputronik. Na mocy nowych umów sklep zajmowany przez Komputronik zostanie powiększony do 70 mkw. RTV Euro AGD, które jest obecne w Galerii Pomorskiej od momentu jej otwarcia w 2003 roku, będzie niezmiennie zajmowało powierzchnię 1,2 tys. mkw.

– Podpisanie nowych, długoterminowych umów najmu z tak znaczącymi najemcami jak RTV Euro AGD, Mohito, Komputronik oraz Atlantic to wotum zaufania dla przyszłości Galerii Pomorskiej – mówi Magdalena Kondeja, dyrektor ds. leasingu w Balmain Asset Management, firmie reprezentującej Resolution Property – właściciela Galerii Pomorskiej. – Nadchodzące tygodnie będą również bardzo intensywne, ponieważ jesteśmy w trakcie negocjowania wielu nowych umów najmu, również tych, które dotyczą nowej części Galerii Pomorskiej – dodaje.

Galeria Pomorska w Bydgoszczy zostanie powiększona o 10 tys. mkw. Na terenie obiektu trwają obecnie prace konstrukcyjne związane z budową multipleksu sieci Helios. Za komercjalizację nowej części Galerii Pomorskiej odpowiada Jones Lang LaSalle.

Resolution Property to firma działająca w obszarze zarządzania funduszami nieruchomościowymi oraz inwestycyjnymi na rynku brytyjskim i europejskim. Spółka została założona w 1998 roku i od tego czasu za pośrednictwem trzech zarządzanych przez siebie funduszy zgromadziła aktywa o łącznej wartości ponad 2 miliardów euro. Firma nabyła bydgoską galerię w 2010 roku.