Gemini Park Tarnów

W pierwszej połowie 2012 roku najemcy Gemini Park Tarnów, obiektu handlowego należącego do Gemini Holdings, zanotowali zwiększenie obrotów o blisko 35 proc. O 11 punktów procentowych wzrósł także wskaźnik footfall’u, a wartość średniego koszyka zakupów wzrosła o 18 proc. w porównaniu do tego samego okresu w ubiegłym roku.

– To satysfakcjonujący wynik, zwłaszcza w porównaniu ze wskaźnikami indexu Footfall Polska oraz w stosunku do danych GUS-u z ubiegłego miesiąca donoszących o spadku koniunktury i nastrojów konsumenckich w Polsce – komentuje Krzysztof Brączek, dyrektor Gemini Park Tarnów – Centrum, działające na rynku od blisko dwóch lat, wyraźnie wrosło w handlową mapę Tarnowa i obecnie jest pierwszą destynacją zakupową dla całego regionu- dodaje.

Pozytywne wyniki sprzedażowe potwierdzają najemcy: – Mimo zauważalnego spadku konsumpcji i odwiedzin klientów w galeriach handlowych w Polsce, my w Gemini Park Tarnów realizujemy nasze założenia sprzedażowe – mówi Zbigniew Markowski, prezes Giacomo Conti. Usatysfakcjonowany z obrotu jest także kierownik sklepu ogólnopolskiej sieci sprzętu komputerowego Sferis – Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników, jakie osiągnęliśmy w pierwszym półroczu tego roku w Gemini Park Tarnów. Dobra lokalizacja i atrakcyjna oferta handlowa sprawiły, że odnotowaliśmy wzrost odwiedzalności w naszym salonie – mówi Paweł Wabno, kierownik Sferis w Gemini Park Tarnów.

Przypomnijmy, w pierwszej połowie 2012 roku do grona najemców Gemini Park Tarnów dołączyły takie marki jak: Atlantic, Kari, Pepe Jeans, Neeco, Trendy Shop oraz Pracownia Krawiecka, a stopień komercjalizacji galerii osiągnął 96 proc. Obecnie trwają rozmowy dotyczące wynajmu kolejnych siedmiu lokali, których otwarcie planowane jest w trzecim kwartale 2012 roku.

Centrum Handlowe Gemini Park Tarnów to obiekt o łącznej powierzchni ok. 80 tys.mkw, w tym 42,5 tys. mkw. powierzchni najmu GLA. W GPT znajduje się blisko 100 sklepów oraz punktów gastronomicznych i usługowych. Do największych najemców centrum należą wielkopowierzchniowe markety: Tesco, Castorama, Media Markt oraz C&A, Jysk, Martes Sport, Mango, Reserved, KappAhl, Empik, Smyk, Deichmann, Rossmann, Drogeria Natura, Douglas, Ecco, Levis, Mustang, Top Secret & Friends, House, Cropp, Intimissimi, Calzedonia, Triumph, Ravel, Home & You, KFC, Pizza Dominium, Grycan, Solar, Big Star, Oodji.

Inwestorem i deweloperem projektu jest Gemini Holdings. Oprócz Gemini Park Tarnów spółka jest właścicielem Centrum Handlowo-Rozrywkowego Gemini Park Bielsko-Biała, oddanego do użytku w maju 2009 r.