Sanok

Burmistrz Miasta Sanoka ogłosił przetarg ofertowy na sprzedaż nieruchomości położonej w obrębie Śródmieścia, w rejonie ulicy Żwirki i Wigury i ulicy Staszica. Cena wywoławcza działki o powierzchni  ponad 2,2 ha to 9 mln zł netto.

Zgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego uchwalonym w lipcu 2011 roku teren przeznaczony jest do zabudowy usługowej z możliwością lokalizacji obiektów handlowych o powierzchni sprzedaży powyżej 2 tys. mkw. Obecnie na tym terenie znajduje się kompleks rekreacyjno-sportowy.

Przedstawiciele miasta poinformowali, że przetarg odbędzie się w dniu 28 września 2012 r. Jest to już kolejna próba sprzedaży tego terenu. Warunkiem uczestnictwa w przetargu jest złożenie do 24 września pisemnej oferty oraz wpłacenie wadium w wysokości miliona zł.

Pieniądze ze sprzedaży nieruchomości miasto zamierza przeznaczyć na budowę nowego obiektu sportowego stąd przekazanie nieruchomości inwestorowi nastąpi z chwilą uzyskania decyzji o pozwoleniu na użytkowanie obiektu nowego stadionu miejskiego, lecz nie później niż do 31 grudnia 2013 roku.

Przypomnijmy, w Sanoku funkcjonuje już m.in. Galeria Posada oraz Centrum Handlowe Ryś.