Siedziba Pumy w Niemczech

Niemiecka spółka Puma AG w pierwszym półroczu 2012 roku odnotowała wzrost sprzedaży o 8,8 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku 2011. Pomimo wysokiej sprzedaży, zysk spółki w tym czasie spadł o 13 proc. Jak podaje spółka w komunikacie gorsze wyniki są spowodowane  zwiększeniem kosztów na restrukturyzację spółki, szczególnie w Europie. Puma na ten cel przeznaczy około 100 mln euro.

W Polsce sieć Puma posiada 34 salony w największych centrach i galeriach handlowych m.in. w warszawskiej galerii Złote Tarasy, Arkadia, czy katowickiej Silesia City Center Puma to marka międzynarodowa oferująca odzież i akcesoria sportowe. Grupa Puma jest także właścicielem takich marek jak Tretorn, Cobra Golf oraz Hussein Chalayan. Firma została założona w Niemczech w 1948 roku i dostarcza swoje produkty do ponad 120 krajów. Zatrudnia ponad 9 tysięcy pracowników na całym świecie. Posiada swoje główne siedziby w Herzogenaurach w Niemczech, Bostonie, Londynie oraz w Hong Kongu. W 2011 roku spółka uzyskała zysk w kwocie ponad 230 mln euro.

W maju 2012 roku spółka Puma uruchomiła pierwszy monobrandowy sklep Tretorn w Europie. Salon mieści się w Galerii Klif Warszawa i zajmuje powierzchnię 67 mkw. Dotychczas na świecie działały cztery sklepy własne marki Tretorn m.in. w Stanach Zjednoczonych i Azji.