Galeria Słoneczna w Radomiu

Zarząd Galerii Słonecznej w Radomiu podpisał umowę najmu z marką Villa Italia. Sklep Villa Italia będzie mieścił się na parterze radomskiego centrum handlowego, na powierzchni 106 mkw. – Cieszymy się, że mieszkańcy Radomia i okolic będą mieć lepszy dostęp do produktów Villa Italia i że nasz sklep powstanie właśnie w Galerii Słonecznej, którą odwiedza prawie 700 tysięcy gości w ciągu jednego miesiąca. Otwarcie planujemy na wrzesień tego roku – mówi prezes Villa Italia – Monika Maciejewska. Villa Italia to marka oferująca porcelanę stołową, ceramikę użytkową i dodatki stołowe.

Galeria Słoneczna mieści się w centrum Radomia. Całkowita powierzchnia najmu obiektu to 42 tys. mkw. Na terenie kompleksu znajduje się czteropoziomowy parking z dwoma wjazdami od ulicy Chrobrego, mogący pomieścić 1,2 tys. samochodów. Zasięgiem obejmuje około 225 tys. mieszkańców Radomia i mieszkańców okolic – łącznie 650 tys. osób. Obiekt działa od kwietnia 2011 roku. Właścicielem galerii jest AIG/Lincoln Polska.

AIG/Lincoln została założona w 1997 roku przez firmę AIG Global Real Estate Investment, będącą częścią spółki American International Group (AIG) z Nowego Jorku, oraz Lincoln Property Company z Dallas. AIG to jedna z największych na świecie grup kapitałowych, a Lincoln Property Company — jeden z najbardziej znaczących międzynarodowych deweloperów.

Początkowo firma koncentrowała się przede wszystkim na wyłaniających się rynkach Centralnej i Wschodniej Europy, z czasem rozszerzyła swoją działalność na Zachodnią i Środkową Europę oraz Rosję i Rumunię. Obecnie filie AIG/Lincoln funkcjonują na terenach Polski, Czech i Słowacji, Rumunii, Niemczech, Hiszpanii, Rosji, na Węgrzech i we Włoszech.