Wizualizacja Galerii Katowickiej

Przebudowa dworca kolejowego w Katowicach to wspólna inwestycja firmy Neinver i PKP SA. Realizacja dworca kolejowego połączonego z galerią handlowo-usługową przebiega zgodnie z harmonogramem. Obecnie na terenie inwestycji, na katowickim placu Szewczyka trwa montaż stelażu szklanej fasady oraz instalacji elektrycznej, teletechnicznej i sanitarnej.

Szklana elewacja otaczająca główne wejście na dworzec od strony pl. Szewczyka zostanie oparta na stalowej konstrukcji, podobnie jak boczna elewacja powstająca od strony ul. Dworcowej. W części obsługowej hali dworca budowane są ścianki i sufity, trwa układanie posadzek oraz montaż witryn w lokalach dla najemców – czytamy w najnowszym raporcie z budowy.

Ponadto w części hali przeznaczonej pod przyszłe punkty handlowe i usługowe powstają instalacje elektryczne, teletechniczne i sanitarne. Uprzednio zamontowane windy i ruchome schody są przygotowywane do pierwszego uruchomienia. Zrekonstruowano już w pełni także ponad połowę z 16 kielichów, w tym 2 nad usługową częścią galerii. Trwają przygotowania do demontażu rusztowań wspierających czasze kolejnych kielichów. W pomieszczeniach przyszłego Multikina powstają ściany i stropy korytarzy, na terenie całej budowy kontynuowane są prace wykończeniowe. Jednocześnie powstaje elewacja Galerii Katowickiej, widocznej od strony ul. 3 Maja.

Galeria handlowa połączona z dworcem PKP będzie miała 53 tys. mkw. powierzchni handlowej, na której będzie funkcjonowało ponad 250 punktów handlowych i usługowych.