Klub fitness McFit

Firma McFit GmbH to sieć klubów fitness, która została założona przez Rainer Schaller. Siedziba spółki mieści się w Schlüsselfeld w Niemczech. Obecnie w ramach sieci działa ponad 150 klubów na terenie Niemiec, Austrii i Hiszpanii.

W maju 2012 roku został zarejestrowany odział firmy w Polsce (McFit Polska sp. z o.o.). Za rozwój sieci McFiti na terenie kraju odpowiada Adam Śliwiński, który jest prokurentem i country managerem. Przedstawiciele firmy będą obecni na targach Shopping Center Forum 2012, które odbędą się 12-13 września tego roku.

-Obecnie spółka jest na bardzo wczesnym etapie planowania rozwoju sieci w Polsce, dlatego nie udzielamy szczegółowych informacji – poinformowało biuro prasowe firmy w Niemczech.

Kluby Fitness marki McFit, które działają w Niemczech, Austrii i Hiszpanii są otwarte 365 dni w roku. Niektóre punkty sieci funkcjonują nawet 24 godziny na dobę. Średnia cena miesięcznego karnetu wynosi 17-19 euro. W 2010 roku spółka wypracowała przychód w kwocie ok. 160 mln euro.  McFit  opracował specjalne systemy treningowe dla swoich klientów. Obecnie McFit posiada ponad milion członków.