Galeria Malta w Poznaniu

W poznańskiej Galerii Malta zostały otwarte dwa nowe salony. Pierwszym z nich jest sklep marki Wólczanka, który mieści się na poziomie 0 galerii. Jego powierzchnia to 46 mkw. W ofercie butiku znajdują się męskie koszule, krawaty oraz liczne dodatki.

Kolejnym najemcą, którego sklep został otwarty w czerwcu 2012 roku jest firma Matras – właściciel sieci księgarni. Salon znajduje się na poziomie 1.

Tego lata w Galerii Malta pojawi się również lokal gastronomiczny YoYogurt, gdzie będzie można nabyć mrożone jogurty, wykonane ze składników, które zawierają o 50 proc. mniej kalorii niż zwykłe lody. Jest to pierwsze stoisko włoskiej firmy w Polsce. YoYogurt mieścić się będzie na poziomie 1.

Poznańska Galeria Malta jest największym centrum handlowo-rozrywkowym w zachodniej Polsce. Jej całkowita powierzchnia to 162 tys. mkw., a 54 tys. mkw. to przestrzeń handlowa. W obiekcie mieści się 160 sklepów i punktów usługowych, sala zabaw dla dzieci, klub fitness oraz Multikino. Jest tam też strefa gastronomiczna. Wśród głównych najemców są m.in. TK Maxx (ok. 4, 5 tys. mkw.), Media Expert (ponad 3 tys. mkw.), marki Grupy Inditex (ponad 2, 9 tys. mkw.), C&A (ok. 2, 7 tys. mkw.) oraz Marks&Spencer (2,6 tys. mkw.).

Neinver w Polsce obecny jest od 2000 roku. Firma wybudowała dotychczas ponad 158 tys. mkw. powierzchni handlowej. W portfolio firmy oprócz poznańskiej Galerii Malta znajdują się centra outlet: Factory Warszawa, Factory Wrocław, Factory Poznań, Factory Kraków, parki handlowe Futura we Wrocławiu i Krakowie.