Wizualizacja Galerii Sudeckiej

Galeria Sudecka dysponować będzie całkowitą powierzchnią 53 tys. mkw. Powierzchnia handlowa to 30 tys. mkw. W centrum zaplanowano 100 sklepów, restauracji i punktów usługowych oraz 7-salowe kino Helios z częścią kawowo-barową. Powstanie też nowy parking podziemny – łącznie klienci będą mieli do dyspozycji 1 200 miejsc postojowych.

Rozpoczęcie realizacji inwestycji zaplanowano na I kwartał 2013 roku. Galeria Sudecka ma zostać otwarta w I połowie 2014 roku.

Galeria Sudecka powstanie w dzielnicy Zabobrze, w północno-wschodniej części Jeleniej Góry. Obiekt zrealizowany zostanie w wyniku rozbudowy Centrum Handlowego Echo przy al. Jana Pawła II.

– Spółka Echo Investment jako pierwsza zrealizowała w tym mieście centrum handlowe, które od 12 lat cieszy się wielką popularnością i bardzo dużym zaufaniem klientów. Galeria Sudecka będzie pierwszym w regionie Jeleniej Góry centrum handlowo-rozrywkowym. Świetna lokalizacja, oferta 100 sklepów, restauracji i punktów usługowych, a także wypromowana marka predestynują projekt do roli centrum regionalnego, które ze względu na unikalne położenie będzie zapewne chętnie odwiedzane również przez gości zza granicy. Warto podkreślić, że Jelenią Górę co roku odwiedza 60 tysięcy turystów, w tym 20 tysięcy cudzoziemców. To miasto z ogromnym potencjałem, otwierającym perspektywy rozwoju naszego centrum – podkreśla Marcin Materny, dyrektor Działu Centrów Handlowych – Zagranica w Echo Investment

Helios SA i Echo Investment SA zawarły umowę najmu powierzchni w Galerii Sudeckiej w Jeleniej Górze, którą zajmie 7-salowe kino. Będzie to pierwszy nowoczesny multipleks w tym mieście. – Bardzo nam miło, że to właśnie w naszej inwestycji powstanie pierwsze i jedyne kino wielkoekranowe w regionie liczącym blisko 200 tysięcy mieszkańców. Kino Helios z pewnością dodatkowo uatrakcyjni szeroką ofertę Galerii Sudeckiej – mówi Karolina Prędota, Leasing Manager w Echo Investment.

– Cieszymy się, że będziemy mogli zapewnić mieszkańcom Jeleniej Góry i okolic, wygodę i przyjemność korzystania z oferty rozrywkowej w naszym kinie Helios w Galerii Sudeckiej – mówi Tomasz Jagiełło, prezes zarządu Helios SA.

Kino sieci Helios w Galerii Sudeckiej dysponować będzie 1650 fotelami rozmieszczonymi w siedmiu salach. To kolejna umowa pomiędzy Echo Investment i Helios SA. Spółki współpracują ze sobą od wielu lat. Kino Helios działa w kieleckiej Galerii Echo, jeszcze w tym roku do tego grona dołączą kina Helios w Galerii Olimpia w Bełchatowie i Outlet Park Szczecin.

Helios SA jest trzecim największym operatorem kin wielo salowych w Polsce. Spółka rozpoczęła działalność w 1993 r. Dzięki rozwojowi organicznemu oraz udanym przejęciom Helios stworzył ogólnopolską sieć kinową, w której skład wchodzi obecnie 28 kin: 26 multipleksów i 2 kina tradycyjne, w których znajduje się 149 sal kinowych i ponad 33 tys. miejsc siedzących. Kina sieci Helios są obecne w największych miastach Polski, m.in. w Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Wrocławiu.

Echo Investment SA to jedna z największych w Europie firm inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych i handlowo-rozrywkowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.