Kurt-Georg Herzog, członek zarządu Elbfonds Development sp. z o.o.

– Atrakcyjne projekty, które dzięki dużemu wkładowi kapitału własnego doprowadzone zostały do stanu gotowości do realizacji, mają mniej problemów z pozyskiwaniem kredytu na budowę – ocenia Kurt-Georg Herzog, członek zarządu Elbfonds Development sp. z o.o.

– Choć nie ukrywam, ze obecna sytuacja i niepewność na rynku finansowym sprawiły, że proces przyznawania kredytów jest wydłużony. Dodatkowo banki zaostrzyły politykę kredytową. Kredytobiorca jest zobligowany do spełnienia  większej liczby zabezpieczeń i warunków- mówi Kurt-Georg Herzog.

Należąca do Elbfonds Estate GmbH, Elbfonds Development sp. z o.o. jest firmą deweloperską, obsługującą i wspierającą wszystkie, realizowane przez spółki Grupy Elbfonds, przedsięwzięcia inwestycyjne w sektorze nieruchomości komercyjnych.

Obecnie Elbfonds buduje obiekty handlowe w Ciechanowie, Poznaniu, Janowie Lubelskim, Piekarach Śląskich, Myśliborzu, Żyrardowie, Kutnie, Głogowie oraz w Szczecinie. Jednocześnie- jak podkreślają przedstawiciele spółki- intensywnie poszukuje nowych działek na których można zbudować obiekty handlowe.