Wizualizacja Poznań City Center

Poznań City Center, którego otwarcie planowane jest pod koniec 2013 roku, wynajęty jest w 55 proc. Wśród zdeklarowanych najemców znajdują się takie marki jak: Toys’R’Us, Piotr i Paweł, Cubus, Rossmann, Douglas, Benetton, Puma oraz Nordsee. Zaawansowane negocjacje toczą się z wieloma chętnymi, spośród których kilku to marki dotąd nieobecne na lokalnym rynku.

Departament Najmu TriGranit Management odnotowuje- jak podkreśla inwestor- ogromne zainteresowanie najemców pragnących otworzyć swoje sklepy w Poznań City Center. W ciągu 30 dni podpisano 25 umów najmu, a kolejne negocjacje są w toku.

Obiekt łączacy funkcję dworca i centrum handlowego to jedna z największych inwestycji handlowych w Polsce, budowana przez TriGranit Development Corporation i PKP SA.

– Z radością obserwujemy postępy zespołu najmu TriGranit Management w komercjalizacji Poznań City Center. Wierzę, że dzięki naszej długoletniej obecności w Polsce i bogatemu doświadczeniu rynkowemu stworzymy mieszkańcom Poznania nowe centrum miasta, doskonałe miejsce zakupów, rozrywki i spotkań. Ogromne zainteresowanie najemców jest dla nas bardzo pozytywnym sygnałem, pozwalającym z optymizmem patrzeć w przyszłość tego wielofunkcyjnego obiektu – komentuje Árpád Török, CEO, TriGranit Development Corporation.

TriGranit Development jest obecny na polskim rynku od ponad dekady. Lokalne doświadczenie budował realizując Silesia City Center w Katowicach a następnie Bonarka City Center oraz kompleks biurowy B4B w Krakowie.

Poznań City Center to inwestycja o wartości 250 mln euro, 150 tys. mkw. powierzchni całkowitej i 60 tys. mkw. powierzchni najmu. Zintegrowane centrum komunikacyjne połączone z galerią handlową pomieści około 250 sklepów, dworzec PKS z 19 stanowiskami, parking przesiadkowy „parkuj i jedź” oraz 1,5 tys. miejsc parkingowych dla klientów galerii. Dworzec Poznań Główny, będący pierwszą fazą tego projektu, został otwarty dla podróżnych 29 maja 2012.

TriGranit Development Corporation jest piętnastoletnim, w pełni zintegrowanym przedsiębiorstwem deweloperskim. Firma posiada oddziały w 7 krajach Europy Środkowo-Wschodniej i imponujące portfolio ukończonych obiektów. Wartość inwestycji TGD będących w przygotowaniu, wśród których znajdują się projekty wielofunkcyjne i projekty typu PPP, szacowana jest na 4 miliardy euro.

TriGranit Management to rozwijająca się agencja wyspecjalizowana w zarządzaniu nieruchomościami na terenie Europy Środkowo-Wschodniej. Firma powstała w odpowiedzi na zapotrzebowanie na wyspecjalizowane usługi rynkowe dla sektora nieruchomości. Jako agencja full service, TriGranit Management, oferuje rozwiązania szyte na miarę potrzeb i przewyższające oczekiwania klientów.