Wizualizacja Galerii Bronowice

Galeria Bronowice powstaje w północnej części Krakowa, w miejscu, w którym krzyżują się ważne szlaki komunikacyjne. Atutami lokalizacji obiektu należącego do Immochan, jest dobre połączenie z centrum miasta, z autostradą A4 oraz z portem lotniczym Balice.

W części miasta w którym budowany jest obiekt przeprowadzany jest obecnie remont dróg dojazdowych i budowa układu komunikacyjnego, który usprawni wyjazd z Krakowa w kierunku Śląska, Zakopanego i Olkusza. Ponadto galeria umiejscowiona jest w sąsiedztwie istniejących już obiektów, takich jak IKEA, Makro, Castorama.

Galeria Bronowice będzie pierwszym dwukondygnacyjnym centrum handlowym w portfolio Immochan w Polsce. Obiekt będzie miał dwie kondygnacje i około 60 tys. metrów kwadratowych powierzchni GLA . W ofercie Galerii Bronowice będzie 150 sklepów znanych marek, hipermarket Auchan, elektromarket, duży food court oraz kids play. Tenant mix najemców ma stworzyć kompleksową ofertę handlową dla całej rodziny. Osoby zmotoryzowane będą miały do dyspozycji 2,8 tys. miejsc parkingowych, usytuowanych na trzech kondygnacjach.

Głównym źródłem inspiracji przy powstawaniu projektu była krakowska secesja – polskie Art Nouveau. Niezapomniane prace takich twórców jak Stanisław Wyspiański czy Józef Mehoffer miały znaczący wpływ na koncepcję wnętrza centrum handlowego. Wszystkie detale architektoniczne umieszczone we wnętrzu galerii nawiązują do dzieł wybitnych twórców. Wnętrze obiektu w subtelny sposób powiąże styl Art Nouveau z nowoczesną architekturą. Inwestor podkreśla, że chce by galeria, którą wyróżniać będzie elegancja i wyszukana architektura, trafiła w artystyczne gusta mieszkańców Krakowa.

Inwestorem Galerii Bronowice jest Auchan Polska sp. z o.o. Immochan Dyrekcja Nieruchomości.

Immochan to przedsiębiorstwo specjalizujące się w zarządzaniu centrami handlowymi. Firma działa w czterech sektorach: deweloperskim, inwestorskim, komercjalizującym oraz zarządzającym. W Polsce Immochan posiada i zarządza 20 centrami handlowymi z 1000 lokali o łącznej powierzchni najmu 149 tys. mkw. Działalność jaką prowadzi Immochan jest jedną z 5 działalności Grupy Auchan, w ramach której działają ponad to: hipermarkety, supermarkety, bank konsumencki oraz e-commerce. W Polsce funkcjonują one pod szyldami Auchan, Simply Market, Auchan Direct, Accord.

Więcej o Galerii Bronowice będzie można usłyszeć podczas konferencji Shopping Center Forum 2012, która odbędzie się 12-13 września 2012 w Expo XXI w Warszawie.