Wnętrze Galerii Olimp

Firma Transhurt, która jest właścicielem i administratorem kompleksu w skład którego obok lubelskiej Galerii Olimp wchodziło Centrum Motoryzacyjno‐Techniczne, przygotowuje się do zaplanowanej na ten rok rozbudowy obiektu handlowego.

– Obecnie na terenie inwestycji trwają prace związane z wyburzaniem centrum motoryzacyjnego. Trwa rozbiórka konstrukcji stalowej i wywożenie gruzu. Te działania potrwają około dwóch tygodni. Budowa ruszy wraz z pozyskaniem pozwolenia. Spodziewamy się, że nastąpi to w sierpniu 2012 roku – powiedziała w rozmowie z Retailnet.pl Anna Załuska, dyrektor działu inwestycji Transhurt.

W chwili obecnej Galeria Olimp to kompleks handlowy obejmujący pięć obiektów o łącznej powierzchni 90 tysięcy metrów kwadratowych. Oferta Galerii Olimp obejmuje około 300 butików oraz punktów usługowych. W Centrum Handlowym swoje miejsce mają takie marki jak: Stradivarius, KappAhl, Sisley, Mohito, Kazar, Reserved, House, Go Sport, Sephora, Empik i wiele innych. Znajdują się tu również delikatesy spożywcze Alma, największy w regionie hipermarket budowlano – dekoracyjny sieci Leroy Merlin oraz salon RTV AGD Avans.

Po rozbudowie kompleks powiększy się o 18 tys. mkw. z czego 15 tys. mkw. powierzchni zostanie przeznaczone na sklepy, punkty usługowe i gastronomiczne. Prace przygotowawcze do rozbudowy rozpoczęly się z końcem czerwca 2012 roku. Planowany termin oddania obiektu do użytku to koniec 2013 roku.

Firma Transhurt sp. z o.o. rozpoczęła swoją działalność latem 1957 r. jako Transbud Lublin, a w 1994 r. przekształciła się w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością i przyjęła nazwę: Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowo-Transportowe Transhurt.